| anonim_4396 a întrebat:

Văzusem un clip pe YouTube pe canalul Ted, în care un tip vorbea despre cât de scurta este viata omului... nu mi-l mai amintesc sad

Spunea ca un om trăiește aproximativ 75 de ani care este echivalentul a 27.375 de zile, (fără ani bisecti)... ma rog era foarte interesant discursul, știe cineva despre ce vorbesc?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesti, dar oricum in viitor viata omului va fi cu mult mai lunga, chiar si cum spunea Nostradamus, poate si tu si eu vom trai mai mult ca oamenii de pana acumhee hee. Asa viata este scurta, nici nu stii cum trece pe langa tine si pacat de oamenii care nu o pot trai datorita problemelor avute, oricare ar fi ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

E nașpa ca nu mai găsesc discursul ala. =(

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt și altele asemănătoare, asta este partea bună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

încerc totuși să-l găsesc.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Să mi-l dai și mie daca l-ai găsit. Îl caut și eu "mâine", poate îl găsesc înaintea ta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

... cam greu cu căutatul.