| Paula a întrebat:

Veste si o intrebare penibila! o prietena mi-a spus ca daca esti pe stop si daca meri sa te vopsesti, pensezi etc, cica nu se prinde bine culoarea laughing. ii adevarat? :d

15 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Eu m-am vopsit in timp ce aveam roseata laughing culoarea s-a prins bine de parul meu, s-a tinut strans, numai ca nu a avut putere sa se tina ca de obicei, a durat mai putin timp. Asa ca, se prinde culoarea iar cu pensatul daca tu vrei sa ai o mini padurice neagra la ochi nu te pensa laughing

| elena a răspuns:

Da este adevarat dar nu am inteles chestia cu pensatul.

lolita
| lolita a răspuns:

Cand esti pe stop parul se ingrasa de asta este posibil ca si culoarea sa nu prinda uniform, eu m-am vopsit cand am fost si nu am avut nici o problema, apropo, am auzit ca nu trebuie sa iti faci nici dus(imagineaza-ti 5 zile fara sa te speli) rolling on the floor

daniela
| daniela a răspuns:

Da este adevrata partea cu vopsitul

Shin
| Shin a răspuns:

Exul e pe stop?! tongue
Shin

| Dara a răspuns:

Asa stiam si eu, ca in perioada cu pricina nu e bine sa te vopsesti! Dar depinde de persoana si de tipul de par, adica la o femeie poate sa nu prinda culoarea deloc, iar la alta sa nu se cunoasca nici o diferenta fata de zilele normale.

| Farcas a răspuns:

Nu este adevarat. Ce legatura au una cu alta? este un mit babesc cum se spune.deci penseaza-te si vopseste-te linistita

| dulshe a răspuns:

Nu as crede in asa cevahee hee

pupimik
| pupimik a răspuns:

Paula...nu e nicio problema ca asa iti place tie sa scrii. E problema ta. Dar. daca ai fi citit textuletul de dinaintea postarii intrebarii tale...si fi vazut ca trebuie sa respecti niste reguli de gramatica ce sunt foarte bine puse. Una din ele e urmatoarea : "nu sunt permise prescurtari de tipul "k", "dk", "nu stiu", etc..."
Aici nu e vorba de tine... e vorba de respectul cu care ii tratezi tu pe ceilalti de pe site(si aici nu ma refer la jigniri...ci pur si simplu la scrierea corecta a cuvintelor). Nu cred ca e un efort prea mare...

Si referitor la intrebarea ta...Da.Asa stiam si eu...ca nu prinde calumea vopseaua cand esti pe stop.Sau nu iti ies calumea firele de par(ti se rup si in plus e mai dureros) daca te epilezi cu ceara sau cu aparatul.La fel e si cu pensatul... e putin mai dureros pentru unele persoane.

| Paula explică:

Faza cu mia am scris ca nu am apasat bine cratima, cica si bine scriu ca asa imi place, problema angry?

| Paula explică:

Eu am zis de pensat un ex, nu ca as vrea sa ma pensez happy

| endofstory a răspuns:

Mai ales cand se penseza nu prinde culoarea laughing

| Boby a răspuns:

Da este adevarat poti sa intrebi si la un salon de infrumusetare
In alta ordine de idei nu se scrie mia legat si se scrie mi-a dezlegat
cica-cica
bine-bine
Fratilor ati ramas cu taste mai putine Ce dracu nu dam SMS-uri

| Boby a răspuns:

Pupimik felicitari noata zece pentru raspuns... cam aroganta dudia scrie de pe telefonul mobil asa ca trebuie sa o intelegem big grin

| camix a răspuns:

Asa am auzit si eu dar nu stiu ce sa cred...dar azi voi vedea pentru ca ma voi vopsii fiind pe stop, eu cred ca depinde de la femeie la femeie...