| ColdHeart a întrebat:

Vi s-a parut dificil bacul, ce note ati luat?

36 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu chiar dificil. Consider ca trebuia sa iau mai mult decat acolo, but whatever, nu suport complicatii cu contestatii and *** pentru nimic. Am avut media 9.15, dar nu invatasem gen mult si constant, doar citisem de cateva ori si ce stiam din clasa si cultura generala. E mai ok cand dai bacul la ce iti place, la materia care mi-a placut cel mai mult si pe care o urmez mai departe am luat cel mai mult

| RAY a răspuns:

Eu am facut seral,asa ca nu avea sens sa dau pentru bac, dar as putea da oricand doresc, poate ca am sa dau intr o zi, mult mai bine este sa faci o scoala profesionala, am facut un curs in care am invatat multe plus experienta

| Cosmin86 a răspuns:

9.28

| ColdHeart explică (pentru Cosmin86):

Slabut

| Cosmin86 a răspuns (pentru ColdHeart):

Chiar a fost, la admitere la poli m-a tras inapoi (ultima medie a fost 9.45), dar am intrat ca am luat 10 la admitere.

| ColdHeart explică (pentru Cosmin86):

Te-ai descurcat laughing

| Drimmero a răspuns:

Nu mi s-a parut greu, dar nu l-am luat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai de ce nu l-ai luat?
Ai doar scoala vietii?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar ai pus botul ca n-am luat Bac-ul?
L-am luat,, cu medii mari. Doar ca nu il vad asa important.

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

De ce nu este asa important?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Oricum nu pari ca cineva care l-ar fi luat. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe ce te bazezi mai exact cand faci afirmatii de genul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Conteaza ce cred eu?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram curios de prostiile pe care urma sa le debitezi.

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Priveste in jur...cati cei cu Bac-ul luat o duc bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta pentru ca a fost o greseala sa se desfiinteze scolile alea profesionale.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti stiau deja meserii, lucrau mult mai multi, erai altfel instruit, aveai si loc de munca asigurat

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

Mda... dar fara el nu poti sa faci nici o facultate, nici macar sa te angajezi.

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Sunt o groaza angajati si nu dispun de Bac, dar e drept ca au avut si dram de noroc, bravo lor ca si-au vazut interesul.

Facultatea iarasi intra in aceeasi discutie, doar afara faci ceva cu ea, aici e lacatul pus pe jungla urbana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Azi se promovează altceva, dar nici meserie nu le mai place multora. Toti vor bani fara sa plece de acasa eventual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Iar gândești fixat pe ce se întâmplă? Pai de ce îți trebuie? Adica nu te intrebi si tu de ce faci cutare lucru în școală?

https://www.piticigratis.com/......i-licenta/

| RAY a răspuns (pentru ColdHeart):

Cum sa nu te poti angaja? inclusiv in it te angajeaza daca ai habar, cunosc profesionisti care lucreaza si au doar liceul, eu cand am fost la casa tineretului m-a intrebat te pun la pc sa vad ce stii nu ma intereseaza de ce hartii ai

| ColdHeart explică (pentru RAY):

E vorba si de noroc.

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

E destul de trist sa-i spui asta unei viitoare studente big grin
Fiecare are sansa lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Ti-am zis eu ceva mai trist daca ai avut rabdarea sa parcurgi acel articol (link). Si va trebui sa te obisnuiesti.

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Succes la Bac, e o proba usoara, nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Fiecare are sansa lui afara!

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

Multumesc! happy

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Bine, nu e ca si cum nu sunt constienta ca n-am un viitor pe aici laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Sa cresti mare!

| Samariteanul a răspuns:

Mi se pare dificil si in clasa a 10-a, dar ce sa mai zic de bac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma chinui sa termin gradinita, pana la bac, oho si valeu mai este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am dat prin 2009. A fost ok ca era si ultimul an in care s-a mai copiat. N-am invatat nimic decat ce am invatat pe tot parcursul liceului constant. La examene a fost o atmosfera relativ ok, toata lumea vorbea, se consulta...
N-am fost genul care invata mult pe ultima suta de metri. Asta pentru ca oricum eram la un liceu bun, dar daca cei care ne asistau ne rugau sa copiem noi ce puteam sa facem? Oricum in mare parte tot alea ne erau notele. Fiind liceu bun ne-au bagat corectori de lucrari care ne-au ars la sange de sa ne trimita pe toti la contestatii. Eu n-am fost ca n-aveam nevoie de media de Bac prea mult.

Dar, va spun sincer, este un examen redundant pentru majoritatea elevilor. Ii streseaza inutil. Cel mai corect ar fi ca fiecare facultate sa organizeze concurs de admitere prin examene scrise.
Eu care m-am dus la Politehnica la ce mai dadeam Bac la romana? Ca sa incarc capul degeaba cu niste eseuri si notiuni pe care le uit dupa nici cateva saptamani? E suficient ca romana se invata in liceu, dar gramatica nu se face oricum, iar doar asta ar fi necesara pentru majoritatea. Literatura romana oricum e cam naspa in mare parte.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Se fac si concursuri de admitere si se pune 50% media de la bac, 50% nota obtinuta la examen pentru rezultatul final.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Asa, si? Sa nu se mai faca! That's the point!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Bacul nu te ajuta cu nimic. intrebarea nu ar trebui sa existe

| Shimozukushiki a răspuns:

Bacul e o mare prostie, pentru că. sincer? Acum e făcut să îl ia cam toți proștii să fim serioși acum. Anul ăsta a fost dat ușor să-l ia toți proștii, și cine zice că anul ăsta a fost greu, înseamnă că dacă le pica cel de anul trecut sau cel care vine acum, pe cele 2 le picau sigur