| Miruna0909 a întrebat:

Vi se pare normal ca o fata/femeie sa se imbrace de craciun cu o rochie scurta si simpla (fara decolteu, maneci lungi, doar scurta si atat)? Dc majoritatea oamenilor cand vad femei care se imbraca in rochii se uita urat, gandindu-se ca "sigur e panarama/curva"? De ce tara asta a ajuns atat de inapoiata, spalata pe creier de religie, cu toti oamenii astia de fac teatru ieftin cand vad ceva "iesit din comun"? Cand naiba mai evoluam si noi ca natie? Si astia de spuneti "Ne pleaca tinerii in strainatate si ii fura europenii de vest", cred si eu ca pleaca la ce jeguri de oameni avem si ce conducere avem. Ce parere aveti? O rochie e atat de iesita din comun?

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ești sigură că se uita urat? Despre ce lume vorbim?

| haileewatson a răspuns:

Eu cred ca te plictisesti.
Imi este greu sa cred ca cineva considera o rochie scurta si simpla ca fiind de 'panarame'.
Cred ca iti faci prea multe filme in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au crescut în mediul bolnav fără Dumnezeu și în felul ăsta ei vede femeia ca pe o placere carnală ce trebuie sa se îmbrace cât mai acoperit de ce? Pentrucă nu toți au un Dumnezeu nu toți se în cred în Dumnezeu nu toți au frica de Dumnezeu și cand spun frică nu ma refer să-ți fie frică de Dumnezeu și să-ți fie frica de faptă făcut căci Pe Dumnezeu nu-l poți păcăli și nici altfel... omul fără Dumnezeu este un nimic și în stare să-ți dea și în cap săte omoare și multe altele. și îngrozitoare de ne spus și explicat Uităte câte violuri câte crime sunt de ce? Lipsa lui Dumnezeu în inima faptă și sufletul nostru noi dacă neam apropia de Dumnezeu dacă l-am căuta pe Dumnezeu și intra adevăr cu Adevărat am fi conștienți de el atunci nu ar ma fi crime nu ar mai fi multe. De asta sunt familie ne educate și bolnave care nu-și oferă o educație la propi lor copii și alegea după nimicuri iar copiii cresc în mediul bolnav și începe sa se îndepărteaze de Dumnezeu și ajung violatori criminali care mai de care jmecher și bomradier cămătari și valori...

Omul fără Dumnezeu în inima lui și sufleul lui este nimic Absolut nimic.

| Celestina003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un răspuns cu adevărat util!

| Celestina003 a răspuns:

Dacă ai fusta scurtă însemna că esti înaintată?