| croissant a întrebat:

Vi se pare normal sa nu îmi pot lua zile libere deoarece am conjunctivita? Menționez că sunt educatoare

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti iei certificat medical, fiindca conjunctivita este o boala contagioasa si trebuie sa stai acasa.
Atentie: certificatul medical in acest caz este eliberat de un medic OFTALMOLOG!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Wr3nch a răspuns:

Bine ai venit in sistemul educațional românesc. Cui ii pasă dacă cadrul didactic e bolnav? Mort-copt, la muncă.