| BubbleGumCupcakesss a întrebat:

am o intrebare legata de pisica mea. Pisica mea continua sa lăcrimeze sau sa planga cu lacrimi de vreo 5 zile...nu stiu ce are..incerc sa o calmez dar uneori nu merge. Am incercat sa ii sterg lacrimile cu un servetel si am observat ca asa-zisele lacrimi erau maro-cafenii-galbene. Mentionez ca nu are ochii roz(de aceea nu prea pare sa aiba conjunctivita.).
Ce pot face?
Va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Poate avea alta infectie la ochisori nu doar conjunctivita, sunt o sumedenie de alte infectii.
Du-o la veterinar, nu o mai tine sa sufere asa sarmana, nu costa mult tratamentul.

| BubbleGumCupcakesss explică (pentru alina2k18):

Stiu ca nu costa mult happy dar mersi pentru incurajare

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Oare ce poti face? Sa mergi la veterinar, mai ales că sta asa de 5 zile. Poate sa fie o infecție

| Stefan1975 a răspuns:

La veterinar, picaturi Oculoforte

| Alinus9121E a răspuns:

Vezi ca de multe ori ochii la animale pot lacrima din cauza răcelii. Poate a stat la frig și a luat-o frigul, încearcă niște picături de la veterinărie