| Superior a întrebat:

Vine 2019, un nou an.
Cum va amintiti de anii trecuti, gen 2009, 2010, 2011,2012 s-a.m.d.
Sincer, evenimentele petrecute de-a lungul timpului mi le aduc aminte ca si cum s-au intamplat ieri.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Anii 1994-2009 cei mai frumosi ani din viata mea.Copilaria care a fost frumoasa.In schimb anii de dupa 2009 au fost urati, am capatat depresie si anxietate si nici pana in ziua de azi nu am scapat de ele.Asta e. Poate va fi mai bine, candva.

| bogdan324 a răspuns:

Parca ieri eram un tzanc ce se uita la alegerile din 2009 in care cica Geoana a castigat iar a doua zi ma trezesc ca a castigat alalalt,nici nu vreau sa-i pronunt numele.
Ok,serios vorbind,intr-un fel imi e dor de vremurile alea,eram mai toata ziua pe afara cu prietenii pe timp de vara,dar mai stateam si pe pc,invatand,in mod ironic, despre pc-uri, fiindca atunci cand era o problema mereu trebuia sa vina fie vecinu' sa ma ajute sau sa cheme tata un specialist, deja ma saturasem de treaba asta fiindca era o pierdere de timp si bani, in plus e ceva ce imi place, e folositor si cu ocazia asta si prins si ceva engleza.
Ce repede trece timpul.

| RAY a răspuns:

Ce amintiri ai cu tatal tau mai deosebite?

| Superior explică (pentru RAY):

Pot sa zic ca mai mult mi-a fost povestit de el si aratat prin poze, a murit cand aveam 3-4 ani.

| Drimmero a răspuns:

Sa treaca mai repede, ani urati au fost pentru mine( unii).

| SG1995 a răspuns:

Perioada dinainte de 2012 mi se pare confuză oarecum. Poate pentru că acel an marcat mult, mi-a rupt la propriu viața în două (before&after 2012). A fost momentul când am renunțat la religie, iar la nici o lună după acel eveniment ai mei au divorțat, ne-am mutat de 2 ori pe parcursului unui an și parcă mă simțeam vinovat pentru divorțul alor mei.

| Superior explică (pentru SG1995):

Asa mult a insemnat ruperea de religie?

| Catalina990099 a răspuns:

Ma gandesc cu parere de rau, sincer. Nimic nu mai e din ce era atunci. Ma refer la farmecul sărbătorilor, Crăciun, colindători etc.

| Superior explică (pentru Catalina990099):

Si eu la fel.
Craciunurile de anii trecuti erau mult mai reusite, cel din 2018 abia l-am simtit.

| Catalina990099 a răspuns (pentru Superior):

Exact. nici nu il mai astept cu așa bucurie... Nu mai are nici un farmec, deja podoabele pentru Crăciun sunt prin magazine de 2 3 saptamani.