| deeapp a întrebat:

Visul e o minciuna, o minciuna de care toti avem nevoie... o minciuna fara de care nu am putea trai si persevera, visul este o speranta, o speranta ce ti-o da viata, prin vis poti realiza tot ce vrei, visul i-ti da sansa de a fi macar pentru o clipa cine a-i vrea sa fii, visul i-ti da putere si te ajuta sa vezi viata altfel. Pentru voi ce e visul?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un gand care devine realitate daca stii sa il domini.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Visul nu e o minciuna, nu are nimeni nevoie de el, care nu are nici o legatura cu puterea de a trai si in care isi pun baza si speranta de a trai doar cei slabi iar cand nu se indemplineste se arunca-n somes.Visul e doar o dorinta neimplinita pe care speri sa o indemplinesti si daca faci ceva sa o indeplinesti, o so indeplinesti si n-o sa mai fie nici macar o dorinta ci realtiate. Daca faci ceva devine realitate altfel se rezuma la a fi dorinta, dar vis nu.Nu poti spune ca-ti doresti ceva dar lasi la voia intamplarii, daca o sa se indeplineasca sau nu.Ori faci ceva ori nu.Asa ca termenul de vis nu exista, ca definitie pentru dorinta, ci doar pentru realitatea din creierul uman, care exista in starea de somn.ATAT.

| deeapp explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Eu nu ma refer la "visul" care i-l ai cand dormi...ci la dorinta neimplinita
de a avea ceva sau a fi cineva. etc

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru deeapp):

Mda si? Am scris si despre el.Visul e doar ala pe care il ai cand dormi, altul nu este.Mai citeste odata ^ ^ ^

| Mădă0611 a răspuns:

Ceva care ma ridica atunci cand simt ca viata nu merita traita si ma autodobor.

| RoxKnkK a răspuns:

Pur si simplu un gand cum ai vrea sa se intample /sa fie