| Bilbobabag2y a întrebat:

Voi ati observat ca oamenii rai au ajuns bine? Politicieni, politisti corupti, mafioti, psihopati, e trist ca nu tine nimeni cont daca esti bun le pasa sa profite de tine pentru bani, banul conteaza mai mult ca orice si nu fac toti puscarie sa fim seriosi ca stai cu stres? Sunt oameni care se pot controla si stati linistiti ca la banii lor isi ocupa timpul sa nu se gandeasca la tampenii.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O generalizare fara argumente valide in spate.
Sunt pline puscariile de oameni rai ajunsi bine.
La fel cum e plina lumea de oameni muncitori ajunsi foarte bine.

| Bilbobabag2y explică (pentru suntserios):

Nu e vorba de fara munca ci de empatie, adica un psihopat ajunge politist el.se duce la job, mumceste dar n are empatie si ajunge bine, judrcator fara empatie nu ii pasa, medic fara empatie ii pasa numai de bani si ajunge bogat el munceste dar nu ii pasa nu are empatie.

| suntserios a răspuns (pentru Bilbobabag2y):

Judecatorul nu trebuie sa aiba empatie, trebuie sa aplice legea,
politistul la fel

| Freya1 a răspuns:

Nu toți oameni bogați sunt răi, cum nici cei ce acum sunt rai nu erau neapărat de la început asa.
Ca sa nu mai vorbim ca sunt suficienți oameni rai, psihopați etc și printr-e săraci.

| gemeni6226 a răspuns:

Oricine poate sa ajunga bine si chiar foarte bine daca se vinde(in conceptia mea isi vinde sufletul) si nu are nici un principiu doar sa avanseze pe scara sociala sau baneasca.

| AdioTPU a răspuns:

Proverbe 24:1
Nu-i invidia pe oamenii răi și nu dori să fii cu ei.

Crede-mă, nu ai vrea sa fii in pielea lor.

| FilipSorin a răspuns:

Stai liniștit, dupa placere vine si suferința
Iad ul e suferință veșnică pentru ei
Singurul rai pentru ei sunt pamantul