| VictorJulien a întrebat:

Voi ați vrea să vă mutați in alta țară? dacă da, care și de ce?

50 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

"si la batranete o sa ai o pensie, in continuare o sa ti se para furt?" Daca stai pe baza pensiei, mori de foame laughing asta e o mentalitate complet gresita, statului nu-i pasa, il doare-n cot de tine.
Bunicii mei au muncit cred ca aproape 50 de ani, si acum la un loc abia au 2000 de lei, unde e dreptatea?

Mi se pare furt pentru ca ei cu banii astia nu fac NIMIC, ii baga in buzunare.
De-aia avem industria de c**at, sistemul de educatie la fel, spitale vai de capul lor, de sosele nici nu mai zic.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Baiatu, mai usor, nu asa se vorbeste cu campionii zilelor de mult apuse, iti multumesc frumos!

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Atunci du-te si da-i in judecata.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Doar uita-te la poza mea de profil laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Te dau pe tine

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

S-o vad si pe asta.

| Drimmero a răspuns:

Odata picat acolo greu te mai ridici la suprafata, grija mare.

Ala esti tu? Ce ai imbatranit asa?

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

De la stres.
Cand statul iti ia 40% din venit, normal ca imbatranesti.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Ultima oara erai un pustan pletos si cu ceva barba asta din ce imi amintesc si putin guraliv, acum ai ajuns mai rau tatele care barfesc la poarta

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Stai sa ma vezi la batranete

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Germania clar. Pentru ca imi place cultura lor, ca sunt reci si muncitori

| mont a răspuns:

Nu, îmi e mult prea greu cu limbile străine. Iar in Moldova nu prea as avea de ce sa ma mut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În Japonia, datorită Zen Budism.

| DarthNiger a răspuns (pentru Celcestietot):

Si eu tot in Japonia as dori sa ma mut.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nee.

| gemeni6226 a răspuns:

In Elvetia, pentru ca aerul e curat tara e curata si imi plac foarte mult muntii.

| troleibuz a răspuns:

Nu. Studiile mele nu prea ar avea valoare acolo.

| madagolub a răspuns:

Aș dori sigur pentru că vreau să încerc noi oportunități și să văd cum trăiesc alte persoane.M-aș muta în Spania sau Olanda.

| XxEddyXx31 a răspuns:

In Panama.
Aproape ca nu sunt taxe acolo.

| MihaelaDart a răspuns:

Locuind in acest moment in Grecia, chiar daca mi-a devenit precum a doua casa, as veni oricand acasa in Romania (undeva prin Transilvania la sat), doar pentru simplu fapt ca viata este mult mai ieftina, taxele si impozitele la fel, cat si de ati achiziona o casa la tara este mult mai ieftina fata de tara unde sunt.