| 393Dan a întrebat:

Voi cate ore de obicei dormiti?
Ca eu chiar daca imi pun desteptatorul sa ma trezeasca mai tarziu, oricum dorm doar vreo 5-6 ore si mai mult nu pot.

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

De obicei 4 ore pe noapte.Cateodata mai dorm si de amiaza cam o ora.

61 răspunsuri:
| Alexxxaa1010 a răspuns:

Cel putin 10 ore, dar le dorm ziua si e ca si cum as dormi 3 ore intr-o noapte. Nu ma simt odihnita deloc.

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

Oho 10? si ziua? cred ca nu mai reusesti sa faci nimic

| BlackRose03 a răspuns:

Noaptea dorm in jur de 5-6 ore si de pranz 2 ore. Daca nu dorm de pranz adorm seara pe la 21:00.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Ziua o dorm aproape toata. Am ceva probleme cu somnul de putin timp si crede-ma, e exagerat de obositor.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Nu prea reusesc sa mai fac ceva.

| 393Dan explică (pentru BlackRose03):

Interesanta poza de profil ai. Da, si regimul tau de somn la fel imi place.

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

N-ai incercat dupa ce n-ai dormit toata noaptea sa te abtii si ziua de la somn? ca pe la 9 seara sa fii epuizata de tot si sa dormi noaptea. Sa-ti pui desteptatatorul pe la 6 si sa vezi daca la 9 seara iar ti se face somn?

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Oo,ba da, am incercat si tine chestia asta. Dar dupa doua zile sunt la fel. Si, crede-ma, nu pot s-o tin sa la nesfarsit. Sa nu dorm doua zile, iar apoi dorm o noapte si se repeta toata chestia din nou. O sa-mi cumpar somnifere cat de curand

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

N-am luat niciodata somnifere, insa am auzit ca dupa ce dormi pe somnifere oricum te simti obosit. Dar vezi tu...Eu as zice sa mai incerci, poate sa te culci pe la 11 si sa te trezesti la 4-5, ca sa intri in regim

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Eu stiu pe cineva care a luat, nu stiu ce somnifere erau si alea, dar dupa o pastila n-a reusit sa adoarma, a mai luat una si abia dupa 3 ore a adormitlaughing Deci nu stiu ce efect pot avea si oricum, fara o prescriptie medicala nu cred ca ma risc. Mai au si efecte negative.
Momentan o sa mai incerc sa numar oi laughing

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

Wow interesant si da cred ca ai dreptate, mai bine sa te informezi inainte sa incepi sa le folosesti. Eu stiu ca-i popular sinuciderea cu somnifere, cei drept ca beau cate un pun de pastile o data.

| Superior a răspuns:

7-8 ore, uneori 4-5 ore.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Asa te poti sinucide cu orice gama de medicamente.

| Teffan a răspuns:

Ieri am dormit 4 ore in total.

Si azi m-am sculat acum 20 de minute, pentru ca ma apăsau fiarele.

De obicei dorm 7-8 ore.

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

În jur de 3-4 ore şi alea spre dimineață.

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Vreo 9 ore...

| 393Dan explică (pentru FloareaSoarelui96):

Wow pana ce tu ai recordul dintre noi toti ))

| 393Dan explică (pentru Teffan):

"acum 20 de minute" Cum, se primeste ca te-ai culcat dimineata si te-ai trezit pe la 10? Tare.

| FloareaSoarelui96 a răspuns (pentru 393Dan):

Mda, record în cât de obosit poți să fii laughing

| T0T a răspuns:

Eu aș dormi 10-11 ore dacă nu ar fi facultate. Așa dorm vreo 6 și sunt mort de oboseală.

| deeeaqq a răspuns:

5h în timpul şcolii
În rest 8-12h

| 393Dan explică (pentru T0T):

Tu esti la facultate? Nu stiu de ce tot timpul mi te-am inchipuit ca fiind vreo 35 deacum cu familie cu tot. thinking

| T0T a răspuns (pentru 393Dan):

Și eu mă consider bătrân la vârsta mea însă nu e chiar așa mare laughing Da, sunt la facultate, anul 2. Dar nu-i bai, am un coleg care are în jur de 35.

| Teffan a răspuns (pentru 393Dan):

M-am culcat la 1 noaptea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ma rupe si pe mine munca in 2, nu mai dorm nici eu mult, am uneori insomnii/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce muncă prestezi?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Car betoane si dau cu spaclu)))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Meseriaș.

| GoldenZenith a răspuns:

Intre 4 si 8 ore. Depinde.

| Kogaion a răspuns:

Nu am un interval fix, orele de somn sunt in functie de ora la care ma culc, pentru ca nu pot dormi dupa ora 8 dimineata(asta in cazuri rare, pentru ca de obicei ma trezesc la 7 dimineata. Si mai sunt cazuri in care vin dimineata la 6 acasa de la o petrecere sau ceva si ma trezesc pana in 10.