| Jus7t a întrebat:

Voi câte ore dormiți de obicei?

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

4 cam asa de ani de zile, nu pot dormi mai multe, chiar si cand sunt obosit rau si ma pun in pat nu pot adormi, corpul meu e obisnuit sa piarda noptile, stiu ca voi claca o data si-o data ca nu-s invincibil dar momentan ma tine carcasa.

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Te simți obosit ziua?

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Bai cam da uneori, dar imi revin, e ciudat ca desi ma simt super-obosit uneori, mi se duce si vederea de la oboseala, dintr-o data imi revin. Nu recomand stilul asta de viata, pe termen lung e devastator, eu inca nu realizez in ce m-am bagat, probabil tineretea e de vina.

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Pai tu nu dormi ca faci altele sau ca nu poți?
Eu nu pot de multe ori sa dorm mai mult de 5, as vrea și eu sa dorm 7, 8.

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Fac altele pentru ca nu pot dormi, deci 2 intr-una. Chiar si in weekend cand n-am alarma ma trezesc din reflex la ora la care trebuia sa sune, ma uit la ceas, injur 2 secunde si apoi incerc sa adorm dar nu mai pot nici atunci, uneori se intampla sa dorm fara sa ma trezesc la anumite ore si sa ma trezesc dupa masa, in weekend sunt escapadele astea.

Fii atent, ca sa dormi mai mult epuizeaza-te pe timpul zilei incat sa ramai fara multa energie, cand pui capul pe perna te trezesti a 2-a zi dormind ca puiul, la inceput functiona la mine.

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Ma epuizez destul de mult dar degeaba, faza e ca nu simt oboseala mereu deși organismul poate fi asa, ca deh, dacă nu dormi destul e normal, mai am uneori probleme cu concentrarea și am stări un pic mai nașpa când nu dorm destul, cafea nu beau, naiba știe.

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Chiar nu stiu ce sa zic, ai nimerit persoana care e fix opusul odihnei. E normal sa simti alea cand nu te odihnesti suficient, sunt anumite ceaiuri care te ajuta sa adormi mai rapid, nu le-am incercat, spun din auzite, trebuie sa admit. Cola si d-astea bei? Cand vrei sa te culci te deconectezi total de online, am inteles ca functioneaza, e un truc sa nu dormi cu telefonul langa tine si cica ajuta la un somn mai bun si eficient, te inteleg perfect dar nu stiu ce ar putea da rezultate avand in vedere ca toti avem organisme diferite cu anumite rezistente si limite.

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Lucrez în trei schimburi dar aveam și înainte ceva probleme cu somnul, dacă nu aveam era sigur de la asta.
Oricum ma transfer, ma ft in ele 3 schimburi, sunt care lucrează de mulți ani asa dar nu cred ca sunt prea sănătoși.
În rest mai vad eu, sport mai fac, apa beau, idk, poate e doar o perioada asa, naiba știe.

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Sa stii ca si vremea influenteaza starea de spirit, poate tulbura somnul daca esti meteo sensibil, cam asa sunt si eu. Sunt mai multe, cu siguranta e ceva temporal

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uneori putine, cam 6. Alteori... vreo 11 :/

| Simpatic a răspuns:

9 ore

| GabiDumitrescu a răspuns:

Din ce in ce mai putine, aparent. Vreo 6, cu mult noroc.

| Catrice a răspuns:

4-6 sau chiar una

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cât simt nevoia, în ultima vreme 8-10 ore, dar întrerupt. Mă trezesc, văd cum mă simt, mă culc înapoi laughing. Uneori dorm 5-6 ore sau mai puțin, dar a doua zi dorm dublu. Nu mai rezist cu așa puțin somn, ham îmbătrânit.

| Jus7t explică (pentru supadeceapa):

Da ai ceva obiceiuri care îți fac somnul mai profund? laughing dormi prea bine tu.

| supadeceapa a răspuns (pentru Jus7t):

Epuizarea laughing. Beau multe ceaiuri seara (levănțici și din astea). Aerisesc seara să fie răcoare. Închid telefonul și orice sursă de lumină, fac beznă totală. Altceva, nu știu. Dacă lucrezi în 3 schimburi e normal să dormi aiurea, practic corpul tău niciodată nu are timp să se regleze.

| Invictusman a răspuns:

8-12 ore

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Eu vara nu dorm. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi săptămâna asta am avut 2 zile în care am dormit 3 ore adunate, apoi am dormit 10 ore neîntors. Deci, variază happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5-6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8-9. Tot incerc sa reduc la sub 8 dar nu-mi prea iasa, m-am nascut obosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5-6.

| InYourPants a răspuns:

Nu dorm deloc.