| anonim_4396 a întrebat:

Voi cate ore stati trezi pe zi?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dorm la ora 2 cam asa ma trezesc la ora 10, 11, dar nu e sanatos, sanatos e sa ne culcam la ora 10 seara pana dimineata la ora 7, astfel avem parte si de RMN = asta ajuta la consolidarea informatiei in creier, foarte important cand invatam ceva,practic daca trezim un om din faza rmn el nu va putea retine informati, ceva important lipsa somnului duce la un apetit mai mare, stres, nervozitate, boli de inima, obezitate, dianet gradul 2, la un autocontrol mai putin, asa ca dormiti mult si evitati lumina albastra inainte cu doua ore

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ps in windows 10 exista optiunea lumina de noapte sa o folositi, ea creste hormonul somnului din creier

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

In zilele trecute din (prostie) m-am culcat la 10 m-am trezit la 7. Dupamasa deja imi era somn. laughing
De obicei ma culc la 6 dimineata pana la 2 dupa masa asa stau treaz 16 ore fara probleme happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca incepi dimineata cu carbo nu e de mirare, in fapt dupa masa glicemia scade si ne simtim obositi, conteaza ceea ce mancam

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu stau treaz "dintr-o bucata". De exemplu, ma trezesc pe la 11 dimineata, stau treaz pana la 2-3 noaptea, dorm 2 ore, imi continui serviciul, dupa 8 dimineata ajung acasa si mai dorm cate 4 ore, sau mai putin.
Deci nu stiu cate ore stau treaz, ca de dormit, dorm putin.

| Hammurabi a răspuns:

Când cineva al cărui nume începe cu AA (Alcoholics Anonymous) mă întreabă câte ore stau treaz pe zi, eu devin extrem de suspicios.
Pe cuvânt că azi n-am băut nimic. Doar un suc.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

AA =W intors. Nu are legatura cu ce spui tu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce semifica avatarul tau?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

AA= W / 1= I 3= E. Simplu nu? Doar unesti literele W I C K E D
poza de profil e un cantaret
POZA e de la piesa asta
https://www.youtube.com/watch?v=Sz3LtbDXPWQ

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=w1G-9WUgptY

Reich mir die Hand ich will deine bluten jetzt

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu ti-am recomandat piesa aia de la BlueTEngel
Uite aici o piesa relativ asemanatoare ca gen, tot germana: E Nomine Mitternacht
https://www.youtube.com/watch?v=ZDLCqJzm60o
Iar daca vrei sa inveti "Tatal Nostru" Vater Unser pe germana uite aici o piesa tot de la E nomine:
https://www.youtube.com/watch?v=zM6Ax8ywMds

Spuneai ca ai probleme cu greutatea uite aici o piesa,(asta engleza): https://www.youtube.com/watch?v=f3WAIYjB3PY

| TheCrusader a răspuns:

Weekend: 13 ore
Zile lucratoare: 15-16 ore

| icewolf a răspuns:

15-16 ore, Duminica mai dorm o ora 2 dupa-amiaza