| BucurCristina a întrebat:

Voi ce faceati/credeati cand erati mici?
CRING ALERT!
Eu credeam ca pot vedea cu picioarele,ca pot controla pietrele,ca am un copac invizibil pe care il pot face sa creasca, ca baubau se ascunde in baie, ca intr-o zi o zana va veni si ma va lua cu ea intr-o lume magica si ca voi putea zbura.
Credeti ca sunt ciudata? Voi nu va mai amintiti cand erati si voi mici si credeati tot felul de chesti ciudate? XD

Si multe altele dar nu mi-le mai amintesc happy.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era un prost care imi zicea ca ma transforma in terminator

| Bacemi a răspuns:

Credeam că fratele meu are un laborator secret. Și că la noi acasă vine un ninja diabolic, dușmanul lui de moarte. Era tot el, firește. Și mă scotea din minți că 90% știam asta dar tot mă panicam când își făcea apariția mascat. Adormeam foarte greu pentru că mi se părea că văd siluete în colțurile camerei, mă gândeam că își face apariția vreun vârcolac. O dată aveam impresia că am șerpi sub pat.

| RAY a răspuns:

Astronaut,sa vizitez univers, sa descopar universul, natura, sa fiu savant

| Dismally a răspuns:

Credeam ca pot construi un avion si chiar am incercat, din pacate nu l-am putu face sa zboare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cringe*.În ro nu te corectez că devine lame.

Aşa. Când eram mică am credeam în Moş Crăciun (se putea altfel?).Pân' la 8 ani am crezut.Nu am avut vreo decepție sau ceva, dar am început să înțeleg de ce-mi spunea mama că "Moş Crăciun" nu avea bani pentru cadouri mai scumpe.
În rest, nu.

| 393Dan a răspuns:

Eu inventam de-astea si le ziceam copiilor mai mici de prin ograda. Cand dormi sosetele ti se dezbraca de pe picioare si alearga singure prin casa, de asta trebuie sa dormi incaltat noapte, ca sa nu fuga, asa ele se pierd. Ca este gheata fierbinte - extrasa din varfurile vulcanilor. Daca te uiti incontinuu la un bec aprins, el devine albastru. Daca bei lapte noapte inainte de culcare, mirosul de lapte atrage tot felul de paianjeni si soareci si ar putea sa incerce sa-ti intre in gura sa gaseasca laptele o.o Pe astea mi le aduc aminte acum.

| Supicadepui a răspuns:

Eu credeam ca daca o sa inghit un sambure, va creste un copacel la mine in burtica.

| BucurCristina explică:

Sunt interesante toate raspunsurile voastre big grin