| XxYouOnlyLiveOncexX a întrebat:

Voi ce faceti ca sa treceti peste atunci cand doare pentru o perioada lunga de timp (cand iubesti pe cineva iar sentimentul nu este reciproc)?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Accepta realitatea, as zice autosugestie, insa nu te ajuta. Accepta realitatea asa cum este ea.
Nu exista o reteta universala, o abordare anumita pentru procesul de "a trece peste" in aceasta situatie. Fiecare trece peste in modul sau si la unii dureaza mai mult sau mai putin.

O precizare: oricand vei trece peste, oricand te vei impaca cu ideea ca iubesti o persoana sau ai iubit o persoana care nu a simtit la fel, oricand si oricum vei accepta aceastea va ramane o intrebare : "Ce-ar fi fost daca?" si nu te va parasi.

5 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Incerc in alta parte.

| eliaclodia a răspuns (pentru eliaclodia):

Am uitat sa zic: incercand sa nu cobori stacheta, asta e cea mai mare greseala. Ba mai bine sa o ridici mai mult, caci probabil tocmai aici e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găsesc alta. De ce naiba să stau şi " să mă doară " aiurea, doar pentru că o uşuratică nu mă vrea?! Mai sunt şi altele, nu-i nicio problemă.

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Zău?! Nu mi-aş fi dat seama... pe cuvânt.