| ForeverAlone97 a întrebat:

Voi ce părere aveți despre oamenii care plâng? Mi-e unul mi se face rău când văd așa ceva. Plus că eu nu pot plânge, și nici nu vreau. Eu pot doar să râd.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Voi ce părere aveți despre oamenii care plâng?

Fiecare individ e diferit, dar in lumea de azi unde curvia,ipocrizia,materialismul,scopul omului fiind doar banul ceea ce inseamna a fi om a devenit anormal,a avea mila fata de aproapele tau =esti anormal,trebuie sa il privesti cu ura, iubirea fata de semeni nostri a devenit o anormalitate, omul este invata sa respinga tot ce este emotional si sa iubeasca doar banul atat,sa consume cat mai mult,sa curvareasca,sa urasca,sa fie asocial etc

asta e lumea moderna,o lume trista,depresiva,indivizi care stau singuri dar traiesc pe Facebook mai mult,cu tristete vad pe uni care se roaga sa le spuna cineva la multi ani de ziua lor,e jalnic,asta e america, asta am vrut asta avem, feministe, mgtow, homosexuali, baieti care sunt fetite, numai stim ce gen sexual avem =vezi suedia

piesa asta fost filmata in cartierul meu https://www.youtube.com/watch?v=znhgXzQV4Dc

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Ai uitat de milioanele de selfie-uri pe care și le fac unii. Și de cerșetorii de like-uri. Plus că unii cer like-uri și culmea, dacă nu primesc, încep să facă urât și să jignească. Eu am blocat o grămadă de indivizi din ăștia.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu nu fac colectie de prieteni pe Facebook, dar cunosc fenomenul, doar familia atat

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Deci să înteleg că nu dai cereri și accepturi la oricine

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Mă gândesc că nici nu prea ai poze cu tine.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Corect

41 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

N-am mai plans de mult, nu-mi sta in caracter sa plang, dar iti dai seama ca daca cineva drag mie pateste ceva si ma gandesc la ce e rau,, nu pot sa rad si sa fac haz de necaz.

Nu pot avea o parere despre oamenii care plang, fiecare isi descarca starile in functie de situatie, nu poti judeca asta,, suntem oameni totusi.

| ForeverAlone97 explică (pentru Drimmero):

Bineînteles că nu poți râde la o înmormântare de exemplu

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Totusi, la priveghi m-a luat si rasul, recunosc ca nu m-am putut stapani, era o atmosfera atat de negativa incat mie mi-a fost transmisa una pozitiva si ma abtineam cu greu sa nu rad,, era chiar urat sa rad in hohote, desi ma abtineam.

| ForeverAlone97 explică (pentru Drimmero):

Stai să ghicesc. Ți-ai mușcat limba laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu, pe mine cand ma apuca rasul, nu ma pot abtine sa nu rad cu gura pana la urechi,, ma inrosesc urat la fata si trebuie sa dau rasul afara, ca sa-l tin in frau trebuie sa stau cu mana la fata, doar asa pot sa-l potolesc.

| ForeverAlone97 explică (pentru Drimmero):

Eu mai reușesc uneori să mă abțin, dar nu tot timpul. Depinde de situație.

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sunt momente in viata cand rasul te ia atunci cand ti-e lumea mai draga si trebuie sa te abtii,, la scoala ma lua cel mai rau cand erau momente de ' daca radeti, va las corigenti sau va dau note mici' si se gaseau nebuni sa faca tot posibilul sa iti testeze limita asta a rasului,, eu cum ma stiu pe mine ca nu ma opresc pana nu-l dau pe tot afara, mi-a fost greu.

| ForeverAlone97 explică (pentru Drimmero):

Cel mai greu e să te abții în momentele serioase.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Au motivele lor. Așa cum, probabil, ai și tu motivele tale de a râde.

| ForeverAlone97 explică (pentru floresdemayo):

Eu râd extrem de des, chiar mai des decât ar trebui. Îmi vin în minte întâmplări amuzante din școală

| Andreeush a răspuns:

Depinde de situatie.
Cand pierzi pe cineva durerea care o ai in suflet o exprimi prin plans. Asta e ceva normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oameni asumati si sinceri cu ei insisi. Plansul e sanatos.

| ForeverAlone97 explică (pentru supadeceapa):

Poate pentru tine e sănătos.

| supadeceapa a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Pentru oricine.

| ForeverAlone97 explică (pentru supadeceapa):

Râsul e mai sănătos. Îți face pătrățele

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mai ales în public!
hai, serios...

| mentholinks a răspuns:

Nu-mi fac pareri despre oameni doar din atat lucru. E ca si cum ai intreba ce parere am despre oamenii care se uita la TV.

| Endoryus a răspuns:

Merita compatimiti.

| ForeverAlone97 explică (pentru Endoryus):

Nu mă așteptam ca tocmai tu să spui asta

| Endoryus a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sa fie ironie? Sau ma confunzi cu ceapa si crezi bocesc la orice?

| ForeverAlone97 explică (pentru Endoryus):

Nu-i vorba de asta.

| Endoryus a răspuns (pentru ForeverAlone97):

E simplu amice. Cei care plang vor spune ca e bine, e corect. Vezi mai sus. Cei care nu sunt niste sensibilosi penibili vor spune ca nu e bine asa ceva. Alb/negru. Sensibilos penibil sau departe de asa ceva.

| ForeverAlone97 explică (pentru Endoryus):

Cam așa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Eu nu plang si nu inteleg ce ar fi incorect sau rau in a plange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semn de slăbiciune.
Plânsul nu rezolva nimic.Si oricum majoritatea nu au motive reale pentru care sa plângă.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Unii poate au. Nu suport persoanele care plâng din orice tâmpenie. Și mai mult de atât, nu suport oamenii crispați care nu știu să râdă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plâng nimic nu se cumpãrã cu plansul de fericire.Eu dau de inteles ca am sunt foarte intimidant de nici nu te gândesti sa te pui cu mine, dar imi ascund blândetea emotionala in spatele usilor care nici eu nu o prea tolerez cateodata.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine nu deschizi ușile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca daca as putea sa plang mai des m-as simti mai bine si n-as mai gandi atat de mult aiurea. Plansul te ajuta sa te descarci si rasul la fel. Eu radeam tot timpul cand voiam sa ascund cat de mizerabil ma simteam. Acum ca sunt ok sunt neutra

| PumpkinDoll a răspuns:

Una foarte proasta am.Nici nu pot sa inteleg de ce nu sunt la fel de puternici emotional ca noi, astia care nu plangem.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Da, este foarte bine să plângi, dar să nu te vadă nimeni, când plângi se eliberează multe endorfine, te simți foarte bine după ce plângi, de aceea plâng, acum nu îți imagina că plâng din orice, uneori mai plâng și de râs, dar mai răruț, că-i mai drăguțlaughing

| ForeverAlone97 explică (pentru 1231242):

Se eliberează endorfine și te stresezi în mod inutil.