| mariuschakra12 a întrebat:

Voi ce spuneți, băieții care au o relație sunt mai anxioși decât cei care nu au?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băieții care sunt izolați de societate și care sunt predispuși afecțiunilor psihice sunt anxioși, care au fost traumatizați, au avut parte de șocuri emoționale majore, pierderea unui părinte, sau membru drag familiar, care au fost victimile bully-ng -ului, nu băieții care sunt într-o relație, dacă sunt într-o relație înseamnă că sunt sociabili, funcționali, au interacțiuni sociale, ies frecvent afara din casa, au cunoștințe. O anxietate reala e aceea când intampini dificultăți serioase de a socializa, de a a avea interacțiuni umane, de a se integra în societate, de a fi dezinvolt, de a ieși frecvent afara din casa. Cei cu anxietate de regula sunt Asociali, uneori antisocial, izolați de societate, dar unii urmează tratament și nu îți dai seama ca suferă de aceasta afecțiune, nu toate tipurile de anxietate sunt grave, cele mai grave sunt :anxietatea sociala /agorafobia și anxietatea generalizata când ești bombardat de amenințări ireale, fictive, e ca o ambuscada, e serioasa, și foarte greu de tratat, la fel și fobia sociala.

O persoana care suferă de anxietate si sta izolare de societate, între 4 pereți, cu cât nu iese din zona de confort, nu iese afara la aer liber, natura, cu atât ii este mai greu de tratat afecțiunea, chiar și dacă apelează la specialisti, anxietatea grava e cea în care persoana în cauza întâmpină și probleme fizice în public, tremur, transpirație excesiva, se bâlbâie când discuta cu o persoana random, are probleme cu respirația, obosește foarte ușor la orice efort, are gura uscata, și alte simptome, aceasta este o ANXIETATE REALA!

2 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu știu

| Cheo0S a răspuns:

Nu.
Baiatii care intra pe TPU sunt de obicei anxiosi.

Care isi gasesc scuze penibile ca sufera de nu stiu ce boli si dau vina pe societate ca asa se simt ei Mai conforbabili in vagauna lor. Sunt anxiosi. Si nu numai ca nu accepta ca sunt asa si sa incerce sa schimbe ceva in bine, ii Mai si baga si pe altii in vagauna lor mizerabila sa nu se simta asa singuri pentru ca au esuat lamentabil.

laughing))