| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce veti face cand veti ajunge in oameni in varsta? Eu unul nu vreau sa mai apuc anii aia chinuitori.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu o să las bătrânețea să mă moleşească. O să am o viață activă să nu mă atrofiez. Deja am renunțat la alimentația greşită. Nu vreau copii sau nepoți pe lângă mine, nu ăsta este viitorul la care sper. Vreau să am doar soțul lângă mine să îmi mențină acea stare de fericire.

| J0B0MAT a răspuns:

Vreau să cresc animale şi să mă ocup de grădină, vie, livadă.Mă întorc la origini.Aş prefera să mă retrag într-un sat liniştit şi frumos gen cum aveau hobbiţii.

| gemeni6226 a răspuns:

Mai am 7 ani pana la pensie si nu ca ma tem de ea dar abia astept.O sa fac toate retetele pe care nu am avut timp sa le fac din cauza timpului limitat,o sa am timp ca mereu sa maninc sanatos, o sa am timp de nepotii ce o sa vina, o sa am timp sa merg la spectacole, mereu lucrez dupa masa si toate spectacolele sunt in intervalul in care lucrez, o sa am timp de mai multe plimbari si iesiri in aer curat, o sa am mai mult timp de citit si de toate pasiunile mele care acum doar figureaza ca o steluta de facut cindva ca acum nu pot din lipsa de timp.Iar sa natate cred ca omul poate avea si dupa pensie daca duce o viata sanatoasa, ceea ce eu in masura posibilitatilor incerc s-o fac.Sa gindesc pozitiv, sa nu ma stresez, sa ma misc mult, sa maninc sanatos.De fumat nu am fumat in viata mea, de baut doar citeodata un pahar de vin seara cand nu pot dormi, asta ca sa nu iau medicament pentru, dar si asta rar ca de obicei dorm bine, relatii armonioase cu cei din jur, motivatia de a trai de a face zilnic bine.

| GoldenZenith a răspuns:

Poate fi o perioada frumoasa, cu nepoti etc. daca nu devin senila si daca nu ma interneaza copiii la azil sau daca nu mor de cancer intre timp.

| Mayar a răspuns:

Avand in vedere cum se degradeaza totul din cauza poluarii si faptului ca pe majoritatea oamenilor ii doare fix undeva de ceea ce se intampla, s-ar putea ca pe la batranete sa mor din cauza poluarii laughing)

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu stiu daca o sa ajung batran,nu stiu nici macar ce o sa fie peste un an, sau macar, daca o sa fie.
Nu pot sa zic ce o sa fac intr-un viitor nepromis.
Dar DACA e sa ajung, vreau sa fiu sanatos si fizic ( o sa fac sport sa ajut profetia sa se indeplineasca ) si mental ( o sa citesc, sa nu ajung sa fiu dement), poate si meditez.Chiar m-am gandit sa fac un program din tinerete sa nu ajung un bosorog suparat pe viata.