| enam2000 a întrebat:

Voi ce zi v-ati ales sa fie baba voastra? happy Sper sa aveti noroc ca ziua pe care v-ati ales-o sa fie frumosa happy

PS : eu pe 6 martie

Răspuns Câştigător
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Baba nu se alege, ci se calculeaza in functie de data in care te-ai nascut. spre exemplu:daca te-ai nascut pe data de 15 se calculeaza 1+5=6 deci baba ta este in ziua de 6 martie iar daca te-ai nascut pe data de 28 sa zicem se calculeaza astfel: 2+8=10 dar babele sunt pana pe 9 martie se mai calculeaza odata, adica 1+0=1, deci baba ta e pe 1 martie.:*

14 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

A mea e pe 8 ziua mea de nastere[8 august]

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu mi-am ales pe 5 deaorece corespunde cu luna de nastere a meabig grin

| Mjdolhfi a răspuns:

Pe 5 vineri:p

| cretzufinish a răspuns:

A fost ieri pe 2 (sunt nascuta pe 11 ianuarie, si am adunat 1+1). A fost superrrrrrrrr.:X

| Andreea_8014 a răspuns:

Si eu tot pe 6 laughing)
am auzit ca atunci o sa ploua sau o sa ninga
laughing

| WestSid3 a răspuns:

Maine. happy pe 3 martie smug

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Tot pe 6tongue... sper sa fie o zi frumoasahappy

| Angiutssa a răspuns:

Pe 5happySi eu sper sa ai noroc cu ziua de 6happySi sper sa aveti toti noroc cu ce v-ati aleshappy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu pe 7, asa am ales-o mereu.mersi mult si tu sa ai noroc:*

| Яùxsi a răspuns:

Maine, pe 3 martie.

| valThina a răspuns:

Maine(3 martie) eu stiu metoda zisa si de visecoloratewinking nu o aleg(mai stiu unele fete care se uitau la stiri si atunci cand era mai frumos afara, atunci isi puneau baba ) laughing

| enam2000 explică:

ViseColorate ai nimerit ziua mea 15 martie...deci am nimerit si ziua mea 6... waw laughing

| Boo a răspuns:

Numai 6 mah?laughingeu pe 5laughing

| cacata pe ea a răspuns:

Pe data de 7.