| Lazaraziy a întrebat:

Voi ce ziceti fara bac faci ceva in viata? adica poti sa te faci electrician,sunt joburi ok dar sansele de reusita in viata fara bac sunt mai mici, voi ce ziceti cunoasteti multi care au reusit in viata fara bac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" sansele de reusita in viata fara bac sunt mai mici"

da, ai mare dreptate!

| Lazaraziy explică (pentru sierra1):

Fara bac inafra de 2-3 meserii nu faci nimic,dar ai sanse si asa,whatever, dar e bullshit ca fara bac nu poti sa fii inginer, pompier, politist si de exemplu vrei sa te faci programator, da? chiar daca merge si fara bac dar tot trebuie sa iti mearga mintea brici laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Lazaraziy):

Iți dădui odată dreptate!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt milioane fără bac.

| Nirvanaaa a răspuns:

Bac-ul a devenit ceva necesar.
De exemplu dacă doi electricieni debutanți concurează pe un post care crezi ca are șanse mai mari de a lua postul? Unul cu bac sau unul fără bac promovat?