| BeyonceFan a întrebat:

Voi considerati valentine's day sau dragobete ziua indragostitilor? De v's day toata lumea e innebunita dupa iubire si de dragobete nici nu-si mai amintesc. Ce parere aveti despre aceste doua zile? Funda pentru un raspuns... dragut happy!

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Mie nu-mi place sărbătoarea »Valentine's day«. Este o sărbătoare împrumutată de la americani. Dragobetele, după părerea mea sunt mult mai frumoase, deoarece, este o sărbătoare »românească«. După părerea mea, Dragobetele, ar merita mai multă atenţie...dar, oamenii din ziua de azi sunt disperaţi. Ei cred că Valentine's day este o sărbătoare »şmecheră«, dar cân' colo, este doar o sărbătoare »neoriginală«. Asta e părerea mea.
O seară frumoasă şi călduroasă.

2 răspunsuri:
| alexandrandrei23 a răspuns:

Pai in primul rand de valentine's day sau de dragobete pai cum zicea si Botezatu daca iubesti o persoana nu trebuie sa -i arati asta doar odata pe an crying trebuie sa o faceti in fiecare zi sa o iubiti la fel de mult mereu nu doar odata pe an. Sper ca te-am ajutat.

| marasem a răspuns:

Consider ca romanii ar trebui sa sarbatoreasca ziua indragostitilor de dragobete deoarece valentine`s day este preluat din alta tara sau macar sa sarbatoreasca in ambele zile doar ca romanii sarbatoresc doar de valentine`s day ceea ce nu e corectstraight face. Amele zile sunt frumoase si ar trebui sa insemne ceva pentru noi.