| Furnicuta000 a întrebat:

Voi credeti ca este ceva adevarat in ce spune doctorul asta? Eu am zis ca e sarit de pe fix dar cine stie...

https://m.facebook.com/....../story.php

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

E bazat pe fiecare crede ce vrea

vad si aici pe TPU, toti spun ca un lucru e rau
dar cel care a intrebat isi doreste pe invers, asa ca primul raspuns cum ca nu e chiar rau primeste funda

parca si tu ai raspuns unuia care spunea "daca fumez o tigara la doua zile e ok?", NU, nu e ok, "dar doua pe saptamana?", nu, nu e ok, "dar una pe saptamana", etc.
iti dai seama ca daca ii dai un articol ca ala e in al noulea cer si fumeaza 2 pachete pe zi

cea mai tare din link-ul ala e faza cu ciocolata, este UNIVERSAL acceptat ca zaharul ingrasa, si ca ciocolata contine zahar la greu (ma refer in general, ca am luat ciocolata de la herbalife, care era foarte buna, avea foarte putine calorii deci nu ingrasa, dar si foarte scumpa) dar tipul spune ca fiind facuta dintr-o planta, se numeste ca e o salata!

si intr-adevar, link-ul merge, dar bot-ul TPU a pus un spatiu intre:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=292952604707
si
5031&id=100000529932826
uite aici merge: http://shorturl.at/oFP01

TOTUSI, acum ca m-am uitat pe video, ESTE ***EVIDENT*** FAKE, din cauza ca in afara de cea care vorbeste, toate imaginile sunt statice si generalitati (fata unuia care ar fi un doctor batran, aia nu e nici o dovada, oarecare), cu alte cuvinte
IN AFARA DE CUVANTUL CELEI CARE VORBESTE, NU AI NICI UN FEL DE ALTA DOVADA CA CE SPUNE E ADEVARAT!
cu atat mai putin ca ala e doctorul lu' peste din Brazilia, ce o sa faci? o sa te duci din RO in Brazilia sa vorbesti personal cu el?

si e foarte usor sa nu iti dai seama ca asa un videoclip e fake, chiar m-am abtinut serios sa nu ma infig intr-o persoana apropiata mie ca a trantit un video cu nustiuce ulei miraculos care rezolva chelia definitiv, si care era facut foarte bine, cu o gheisa caruia i-a fost oferit un secret, FOARTE buna povestea sa te convinga si sa arunci bani DEGEABA

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Facebook:
"The link you followed may be broken, or the page may have been removed."

| Furnicuta000 explică (pentru danbnz):

Era un clip de pe Facebook, era setat pe public...
Uite articolul scris

https://acum.tv/articol/64264/

| danbnz a răspuns:

Subscriu la ce zice omul si plusez cu un articol interesant:
https://eushtiu.com/......ta-de-ani/

| Bizon95 a răspuns:

Wow
evident ca daca vrei sa ai parerea unui "specialist" care sa iti SPUNA EXACT CE VREI SA AUZI cand vrei sa faci ce iti place dar e nociv, atunci poti sa gasesti pe internet un articol care sa te scarpine cum iti place tie si sa iti zica ca ai dreptate

e specialist pentru ca are "dr." in fata, deci e doctor, NU?!? doctor in ce? doctor in promovat vanzari la tigari si carne rosie, cu minciuni sfruntate?!?

si te mai miri de ce a disparut link-ul... iar celelalte doua link-uri sunt pe servere private, unde FB nu poate taia nimic

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Nu a disparut, era un clip postat de o femeie pe care l-am gasit intamplator pe Facebook dar e practic ce scrie si in articolul ala. Nu stiu de ce nu merge link-ul, ca inca pot sa vad clipul ala si este setat pe public, am verificat.
Cat despre doctor, de asta vreau sa aflu ce credeti voi pentru ca mie mi se pare foarte ciudat. Si mai e si medic sef la un spital foarte mare din Brazilia.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

E bazat pe fiecare crede ce vrea

vad si aici pe TPU, toti spun ca un lucru e rau
dar cel care a intrebat isi doreste pe invers, asa ca primul raspuns cum ca nu e chiar rau primeste funda

parca si tu ai raspuns unuia care spunea "daca fumez o tigara la doua zile e ok?", NU, nu e ok, "dar doua pe saptamana?", nu, nu e ok, "dar una pe saptamana", etc.
iti dai seama ca daca ii dai un articol ca ala e in al noulea cer si fumeaza 2 pachete pe zi

cea mai tare din link-ul ala e faza cu ciocolata, este UNIVERSAL acceptat ca zaharul ingrasa, si ca ciocolata contine zahar la greu (ma refer in general, ca am luat ciocolata de la herbalife, care era foarte buna, avea foarte putine calorii deci nu ingrasa, dar si foarte scumpa) dar tipul spune ca fiind facuta dintr-o planta, se numeste ca e o salata!

si intr-adevar, link-ul merge, dar bot-ul TPU a pus un spatiu intre:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=292952604707
si
5031&id=100000529932826
uite aici merge: http://shorturl.at/oFP01

TOTUSI, acum ca m-am uitat pe video, ESTE ***EVIDENT*** FAKE, din cauza ca in afara de cea care vorbeste, toate imaginile sunt statice si generalitati (fata unuia care ar fi un doctor batran, aia nu e nici o dovada, oarecare), cu alte cuvinte
IN AFARA DE CUVANTUL CELEI CARE VORBESTE, NU AI NICI UN FEL DE ALTA DOVADA CA CE SPUNE E ADEVARAT!
cu atat mai putin ca ala e doctorul lu' peste din Brazilia, ce o sa faci? o sa te duci din RO in Brazilia sa vorbesti personal cu el?

si e foarte usor sa nu iti dai seama ca asa un videoclip e fake, chiar m-am abtinut serios sa nu ma infig intr-o persoana apropiata mie ca a trantit un video cu nustiuce ulei miraculos care rezolva chelia definitiv, si care era facut foarte bine, cu o gheisa caruia i-a fost oferit un secret, FOARTE buna povestea sa te convinga si sa arunci bani DEGEABA

| gemeni6226 a răspuns:

Am pus in motorul de cautare linkul tau si imi apare ca a fost sters linkul respectiv.

| Furnicuta000 explică (pentru gemeni6226):

Nu stiu de ce nu merge ca era public clipul ala. Uite articolul scris

https://acum.tv/articol/64264/

| gemeni6226 a răspuns:

O acum da am gasit.Am citit si eu in urma cu o luna doua si sunt de acord.