| Eron a întrebat:

Voi credeti ca Isus a fost pe pamant si a murit pentru pacatele noastre?

Răspuns Câştigător
| adrianhasde a răspuns:

Da din tot sufletul cred, Iisus a murit pentru pacatele noastre ca noi sa fim mai usor izabaviti de diavol, inainte de acest lucru omul era mantuit foarte greu prin multe sacrificii. Din pacate in zilele noastre oamenii sunt din ce in ce mai rai si uita acest lucru ca acel Cineva a murit pentru ca noi toti sa ajungem mai usor in acel loc numit Rai. Cainta este un lucru maret si totodata foarte greu de indeplinit pentru multi dintre noi deoarece mandria este mai presus de orice existent tocmai de aceea a fost alungat Lucifer din Rai.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu cred.

| Klara a răspuns:

Nu, nu cred.

| Casiana a răspuns:

Flower, minunat raspunsul, si DA cu siguranta a existat, deoarece noi suntem pe acest pamant datorita lui...Nici eu nu sunt foarte credicioasa, adica mai lucrez duminicalaughingsi nu merg la biserica decat de PASTE si CRACIUNlaughingdar asta nu inseamna ca nu cred in DUMNEZEU si in Iisus... Zi de zi stiu ca ei sunt alaturi de noi...

| flower a răspuns:

Nu are nici un rost intrebarea ta..este ca si cum te-as intreba- tu existi?

| sTeFaN. a răspuns:

In primul rand nu se scrie Isus ci Iisus cu dublu ihappyDa cred ca a fost pe pamant si a murit pentru pacatele noastrehappy si prin urmare noi trebuie sa ii fim recunoscatori pentru asta prin rugaciuni

| pypa007 a răspuns:

Da isus a murit pentru pacatele noastre

| pypa007 a răspuns:

Da isus a murit pentru pacatele noastre prea pacatosi suntem

| Slowmotioon a răspuns:

Da cred, si nu pooate nega nimeni lucru asta!

| canarita a răspuns:

Da...de ce nu? In toate religiile se vorbeste de Iisus, de profet...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca Iisus m-a rascumparat din robia pacatului.si a murit pentru mine ca eu sa pot trai vesnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am idee ...niciodata nu am fost o persoana excentrica...si nu exista dovezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti intreba asa ceva... Daca nu esti sigur de credinta ta, rogate la Iisus si iti v-a demonstra ca exista.

| aaar a răspuns:

Cred ca a existat Iisus pe pamant dar nu cred ca este fiul Lui D-zeu ceresc (propriu zis). Pentru ca Un D-zeu ceresc este infinit si nu are forma ca si noi El este Universul absolut. Iar Isus a spus ca: El este un om simplu, dar prin rugaciuni a reusit sa faca minuni, El a fost un geniu in convingerile Dumnezeesti.