| Mariela_1621 a întrebat:

Cum credeti ca ar reactiona oamenii daca sar intoarce Iisus pe pamant? l-am rastignii din nou oare? ce parere aveti de faptul ca Iisus a murit pentru pacatele noastre?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Va fi mai bine batut in cuie si legat cu lanturile sa nu mai scape. Credreti in povesti de adormit copii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mantuitorul Iisus va avea si a doua venire cum scrie in Sf.Scriptura la Apocalipsa lui Ioan insa El nu se va mai intoarce ca simplu om ci ca Judecator si Dumnezeu. Iisus a murit pentru pacatele noastre iar noi suntem datori sa ii aratam multumirea, iubirea, credinta si smerenia noastra drept rasplata.

| YourDailyApple a răspuns:

I`ll drink to that devil

| Thunder a răspuns:

De ce trebuie sa ma simt vinovat ca Iisus a murit pentru pacatele mele? Chiar trebuie sa stau cu sentimentul asta de vinovatie? Poate eu nu voiam ca un om sa fie chinuit pentru asa zisele mele pacate.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Sentimentul de un om iertat nu se scrie in niste randuri...Se scrie in lacrimi de fericire. Se scrie acolo in inima si acolo va ramane mereu. Cand va reveni Isus, nu va avea loc nici o rastignire. Pentru ca El a murit o data la cruce pentru pacatele noastre. Si cand va reveni, ii va lua la El pe cei ce au crezut si au implinit Cuvantul Lui!
Gbu :]

| dorikut a răspuns:

La a II-a venire a lui Iisus pe pamant presimt ca El va pune toate intrebarile. straight face

| smaranta a răspuns:

In locul tau n-as mai pune intrebari din astea pe aici, de dragul de a aprinde polemici si dispute, sau poate iti plac. Oricum, il rastignim de 2000 de ani incoace din pacate, si nu reusim sa ne trezim.

| Damian a răspuns:

Isus nu a existat niciodata, tu cand o sa incepi sa realizezi ca mos craciun nu exista? credincioaso, fas... dupa poza desfranata

| Cretaker a răspuns:

>Implicand ca Iisus se va intoarce pe Pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si a fost iisus a murit pentru pacatele noastr