| Pixxie00 a întrebat:

Credeti ca Isus a murit virgin?

Răspuns Câştigător
| wyo a răspuns:

Cred ca da laughing
eu nu am auzit sa fi avut vreuna
rolling on the floor)
ce tare intrebarea asta laughing)) rolling on the floor))

24 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă da, atunci sigur avea hormonii la niveluri anormale laughing.

| MMihai a răspuns:

Isus =personaj imaginar= divinitate in religia crestina!

Dupa " adevarata" Evanghelie dupa Ioan, divinitate anterioara Genezei!
vezi adevarata evanghelie dupa Ioan:

http://www.youtube.com/watch?v=J4oe8FYj9lk

Evanghelia dupa Ioan 1
este vorbita in engleza dar si tradusa in romana!
Evident ca au facut o traducere mincinoasa voluntar incorecta, ca nu le convenea sa se stie ca Isus a fost dininitate anterioara genezei.
Traducerea voluntar incorecta este :
http://www.bibliaortodoxa.ro/noul-testament/35/Ioan
Iar din primele fraze apare un text din care nu se intelege nimic!

| MMihai a răspuns:

In evanghelia dupa Ioan nu este specificat daca divinitatea Logos / Cuvantul s-a intrupat ca "copil" sau ca "adult", luand chipul si glasul, unui adult localnic oarecare!
Nu are o importanta teribila viata sexuala a unei divinitati!

| BebeStrumf a răspuns:

Nu cred ca este vreunul care sa'l fi controlat, pe aici, ca sa-ti raspunda corect la intrebare.In rest sunt zvonuri scrise de oameni sau spuse de ei. Goodbye!:*

| miradoniz a răspuns:

hee hee Pai, întreabă-L!?hee hee sau crezi ca TPU știe mai bine?hee hee

| GodBlessYou a răspuns:

Cred ca era homo si de aia nu a avut urmasi... asa scrie si in Biblie, uita-te bine, citeste toata Biblia si o sa vezi. Scrie o fraza ceva de genul: "Barbatii au 2 capete si femeile un cap, capul cel de jos sa nu se atinga de seamanul sau ci sa atinga gaura care o poseda cea cu un cap. Si dumnezeu a zis, isus fiul meu singular are 2 capete unul sus si unu jos, ca sfant si fiul meu uns el poate sa se atinga de persoana cu doua capete. Si asa a devenit unicul fiul al domnului poponar." big grin

| Eღilia62 a răspuns:

Da! Cel putin, Biblia asa spune.

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Crede si nu cerceta...hi hi hi.suna la fel de amuzant de fiecare data ...comicul religios never get`s old!

| Măcrin a răspuns:

In Biblie nu spune nici ca se masturba

| 13 a răspuns:

Nu. Pentru ca viata ne **** pe toti. Si el a incasat-o rau de tot.

| MasterGoldX a răspuns:

Mai stiti voi, in carte nu poate sa scrie orice.
t8 m41 3jt1 v1rg1n4? laughing

| Allrc24 a răspuns:

Nu este o intrebare potrivita vb ff serios.Sa nu mai intrebi asa ceva niciodata nici in gluma.nu se cuvine "sa duci numele Domnului Dumnezeului tau in desert" si sa rostesti blasfemii.Si cei care radeti nu sunteti sanatosi la cap...e ff periculos...Rugati-va pentru iertare ca nu e de joaca cu pedeapsa pentru pacate.O zi buna in continuare

| Zendayya a răspuns:

Se zice ca ar fi facut-o cu maria magdalena dar e doar un zvon. am vazut pe national geografic.

| SteauaNordului a răspuns:

Si Maria e pururea fecioara chiar daca l-a nascut pe Iisus. acum, ca sa fiu rea, de aici deducem ca se regenereaza. poate asa o fi si cu gizas... nah... mai stii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici in gluma sa nu mai intrebi."Iart-o Doamne ca nu stie ce spune"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blasfemie, unde-i Ema sa dea ordinul de lapidare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stiu eu aceasta fapta? nu a fost cu mine-n scoala, nici la gradinita si nici in armata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai intrebat, tpu.vad ca ti-a raspuns.iti va raspunde si Iisus Hristos insusi.el stie cel mai bine.

| WoodenCross97 a răspuns:

Coae cum sa pui o asa intrebare?rolling on the floor

| Alecsa4u a răspuns:

Ce intrebare stupida.se vede cata minte au uniistraight face.
Sa fii prost e un drept.dar unii prea abuzeaza de astawinking.

| claudiu_9632 a răspuns:

Thoame ce intrebari mai poti punelaughing)) pai nah eu sincer nu am nici cea mai mica idee despre asta. nu m-am gandit niciodata la chestia astalaughing

| Plus44 a răspuns:

De ce radeti atat? Este o simpla curiozitate, cum spunea si Francesca98, e posibil sa nu, cu toate ca Biblia spune altceva.

| princess2000 a răspuns:

Buna!
Da, Iisus normal ca a murit virgin deoarece era un sfant, si, chiar daca diavolul L-a tentat sa faca asa ceva, nu a facut-o, pentru ca El se nascuse ca sa ne mantuiasca, si sa se fi culcat cu cineva daca nu era casatorit cu acea persoana, ar fi fost un pacat, conform Decalogului lasat de Dumnezeu Tatal. In orice caz, El nu a fost cu Maria Magdalena, ca doar nu umbla cu femeia pe care o curatase de pacate.

| diavolitza665 a răspuns:

Ai cu capu