| SacuiuRobert926 a întrebat:

Voi credeti in Moș Craciun?
Stiu ca e cam ciudata intrebare. Dar raspunsuri serioase vreau si de ce.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Numai paganii cred in acest mos, iar zeii ca mine cred in Dumnezeu.

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Eu nu. Avand in vedere ca parintii, ma rog, tutorele etc. cumpara cadouri, iar el nu isi face aparitia ca in povestii, fiind o inventie. El ar fi doar o poveste inventata pentru a impodobii craciunul copiilor, dar cine stie, o avea un sambure de adevar. O fi fost candva, o persoana care si-a dorit sa poata face asta. De undeva e sigur ca a inflorit happy Poate in alt univers daca exista, si in mintea ce vrea sa existe.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred in spiritul craciunului dar intr-o persoana care sa-l intrupeze nu.Dar in schimb mos Nicolae a existat in trecut https://www.libertatea.ro/stiri/legenda-lui-mos-nicolae-1655640

| FreddieM a răspuns:

Normal. Mos craciun e de fapt dumnezeu dar nu recunoaste nimeni treaba asta. Pace