| dianainsta01 a întrebat:

Stiu ca e o întrebare mai ciudata, dar sa nu radeti :/ Ieri, cand am vrut sa scot un adaptor din priza, cred ca m-am electrocutat. Am simțit ceva ca o ciupitura foarte dureroasa pe deget, dupa care acesta a amortit si a început sa ma doara, dar nu exagerat de rau.
Credeți ca este ceva grav? Vreau răspunsuri serioase straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Esti prima despre care aflu ca are o mare lipsa de "sarcina electrica". Ai devenit atat de atragatoare incat electroni cand te-au simtit atat de pozitiva au venit la tine fulgerator (printr-un arc electric).
Hai ca nu mai pot de râs mai ales cand citesc despre "starea graviditatii", si tu vrei raspuns serios? De ce?
Tu trebuie sa te bucuri ca ai scapat cu viata. Era grav daca erai afara in ploaie, ca sigur erai fulgerata. Mai lasa si tu smartphone-ul si culcalatorul si mai pune si tu mana umeda pe pamant umed sa ti se echilibreze sarcina "electrica ", sau planteaza si tu copaci, cepe, flori rose rose rose, orice numai sa nu porti manusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune că nu te mai doare și-ți va trece. (psihoza asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistit ca nu-i nimic grav,iti trece.
Daca nu te mai doare,n-ai de ce sa-ti mai faci griji, am patit si eu exact ca tine, am vrut sa swcot instalatia electrica de la bradul de craciun din priza si la fel am patit, m-am speriat putin ce-i drept, dar mi-a trecut.
Te pup!

| NoNameasdod a răspuns:

Inca te mai doare?
Eu ştiu că eram mai mică (dar nu foarte mică) şi nu ştiu ce mi-a venit, şi într-un moment de inconştienţă am băgat o cheiţă într-o gaura de la priză. (ştiu că sună stupid. ), şi am simtit asa ceva prin toată mâna (culmea, era mâna stângă, mă mir că nu a ajuns la inima :-s ), oricum, am simţit foarte puţin aşa,prin toată mâna şi apoi nu am simţit nimic. Nici o durere,nici nimic. Acum,la tine a fost la deget,deci nu ştiu ce să zic. Spune-i mamei tale,sau du-te la doctor (în caz ca te mai doare) poate o fi mai grav.
Ştiu ca la laptop, la un moment dat, aveam scoasă o literă, şi când puneai degetul de ciupea, aşa. si atât.
Din nou, dacă încă te doare, o fi mai grav, du-te la doctor sau spune-i mamei tale (dacă se pricepe happy ).
Multă sănătate :*.

| Valentyna290497 a răspuns:

-Nu e grav! E normal! In doua 3zile o sa treaca! Daca era grav se invinetea sau iti amortea toata mana!

| Bull4ever a răspuns:

Nu...
Cand te eloctrocutezi te arzi in cel mai rau caz, probabil ai o arsura foarte mica.
In 2, 3 zile se vindeca...

| kosyi a răspuns:

Daca acum nu te mai doare si e totu ok, nu iti mai face griji

| NoNume a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav! Pentru orice eventualitate viziteaza medicul!