| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati gestionat cele mai mari eșecuri ale voastre? Dar cele mai epice victorii in viata?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca viata este un absurd ce conteaza eșecurile? Daca inveti din ele e foarte bine daca nu,asta e,existenta este inutila, fara rost, scop, nu inteleg de ce exista universul sau noi, nici existenta unui creator nu are sens

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Te-ai dat pe nihilism big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe absurd,toata existenta este doar un absurd inutil,nici nimic nu are nici un sens,nici un rost,ne traim absurdul existentei prin hedoism si reacti chimice, nici un scop,sens nu are rost,dar ma mint si eu sa continui existenta, nu exista nici moralitate obiectiva,nici vreun creator pentru ca si existenta lui este absurda,restul traiesc in matrix,se auto mint mereu, cei drept si sa faci umbra pamantului nu e chiar ok, asa ca incerc sa dau un scop si ma bucur de fiecare clipa traita, nu are rost sa gândești negativ, doar realist, hedoismul ciclic, as vrea fericire de lunga durata dar duce la suferinta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stii tu ce zici dar inca nu vreau s ai tru in depresie.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti rational nu esti depresiv,ca doar nu o sa cred ca universul a fost creat pe mine iar daca gandesc pozitiv o sa ploaie cu bani,eu am spus sa aveti un scop,sa pretuiti fiecare clipa, sa incercati mereu sa va depasiti conditi, am spus ca gandirea negativa nu are sens, depresia iar nu are sens, rost,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Esecuri? Pai nu am. Tot ce s-a intamplat s-a intamplat cum a trebut.
Nu stiu cum ar exista altceva. Chiar si cand am "gresit", aici s-a ajuns, deci... nu stiu alternativa.

| Freya1 a răspuns:

În viața nimic nu prea e de neanlocuit.Cam asa am trecut eu peste eșecuri, înlocuind oameni, obiecte, munca etc.Si functioneaza daca esti suficient de puternic sa o iei de la capăt.
Victorii mărețe nu prea am avut nu stiu ce.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca am vreo victorie epica dar am vreo doua sau trei esecuri destul de mari pentru mine. Pur si simplu cand am inteles ca disperarea nu ajuta la rezolvarea problemei, am inceput sa-mi pastrez calmul si sa am rabdare. Desi au trecut ani de la acele esecuri, inca ma lovesc zilnic de repercursiuni. Dar asta este, poate intr-o zi ceva se va schimba in putin mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am avut asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum am gestionat? Am plâns...în ambele cazuri. laughing