| iSaidNo a întrebat:

Voi cum ati vrea sa fie viitorul?Raspunsul cel mai bun primeste o

Răspuns Câştigător
| DontCloseYourEyes a răspuns:

Poate ca lume in care traim nu este perfecta si nici nu o sa poata fi vreodata dar eu una nu as vrea sa schimb mare lucru la ea... Gandeste-te ca fara nefericire si suparari nu vei putea afla cu adevarat ce este fericirea, fara ura nu vei intelege adevarata dragoste. Viata pe care fiecare dintre noi o traieste este unica, cateodata unele lipsuri o fac sa fie si mai speciala. Desigur ca fiecare poate sa-si imagineze o lume cu adevarat perfecta dar sunt sigura ca atunci cand o va vedea asa ii va fi dor de realitate caci visele ciuva vor intra in contradictie cu ale altcuiva, niciodata nu ii vei putea multumi de toti. Cred ca lumea in care traim acum e complexa, diversa si minunata in felul ei si ofera tuturor posibilitatea de a-si implini visele depinde de fiecare ce face cu aceasta oportunitate... Poate ca nu este asa cum noi toti ne-am dori dar este o lume ce nu ne impiedica sa visam cu ochii deschisi si sa ne urmam visele. De aceea cred ca lumea in care traim este asa cum ar trebui sa fie si cum va fi si in viitor.