| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum de nu renuntati la visul vostru?! De ce munca este atat de grea?
De ce oamenii pleaca de langa tine atunci cand tu vrei sa faci ceva cu viata ta si ei nu?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Recunosc ca o facusem. Schimbasem prioritatea pana la inceputul acestui an dar mi s-a ivit o sansa sa urmez acel vis si am zis, de ce nu?
2. Doar puturosii spun asta.
3. Serios? Pentru ca ei au alte planuri, diferite de ale tale. Tu sa zicem ca vrei sa faci bani de casa. Iti dai seama ca de ai niste pierde vara pe langa tine care la 30 de ani inca stau in beci la mamica or sa caute compania altei persoane. Cei care se aseamana se aduna, nu cei la poli opusi.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inca nu stiu ce vis am sau ce vise am incat sa nu renunt la el, munca nu este grea daca ai pasiune pentru ceea ce faci, arbeit macht frei, pentru ca ne adaptam monotoniei zilnice si oricine vrea altceva fata de noi este diferit fata de noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai vointa, nu renunti.Nimic nu e usor in viata. Oamenii vin si pleaca.Nu ai cum sa-i tii cu forta langa tine, poti doar sa te bucuri de clipele petrecute cu ei si sa speri ca nu se vor sfarsi prea curand.