| alexaalexandraa a întrebat:

De ce toti oamenii pe care ii iubesc, nu sunt langa mine. De ce pleaca? De ce viata e nedreapta? sad

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Viata va fi tot timpul nedreapta.
De ce? Pentru ca unii oameni se nasc cu boli grave, iar altii sanatosi
Pentru ca altii se nasc direct bogati, iar altii saraci
Oamenii vin si pleaca, decizia lor, viata lor.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nimeni nu are răspunsuri pentru asta.Tot ce poţi afla e că aceste lucruri ne trasformă în oameni maturi şi puternici. Uneori, reci şi astfel pierdem relaţiile interumane.Tot ce contează e să nu intrii în depresie.

| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru ca asa se intampla de multe ori in viata asta...persoanele pe care le iubim, pleaca de langa noi, si ne lasa singuri.Se spune ca fiecare om are un anumit timp in viata unei persoane. Poate ca timpul lor, in viata noastra s-a sfarsit.Mie imi place sa cred ca ceea ce am pierdut, nu era al meu intr-adevar, desi stiu ca este cam dureros acest lucru.
Trebuie sa ne obisnuim.In viata oamenii vin si pleaca, putini sunt cei care raman pana la final alaturi de noi.
"Frunzele nu cad toamna pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul!", asa se intampla si cu oamenii happy

| SkyPilot a răspuns:

Toti trecem prin asa ceva. Tu trebuie sa fii puternica, sa accepti acest fapt de viata si sa gasesti o cale prin care sa pastrezi legatura cu cei pe care ii apreciezi.
M-am uitat un pic pe intrebarile tale anterioare. Nu crezi ca ar fi bine sa iti iei viata sub control si sa nu mai depinzi de cei din jur? Ti se pare ca ai imens de lucru, dar daca abordezi problemele una cate una si te ocupi serios de ele vei reusi. Succesul atrag success, odata ce ai inceput sa ai realizari lucrurile vor merge din ce in ce mai bine pentru tine, iar oamenii se vor simti atrasi de tine si vor dori sa-ti fi prieteni.

| alexaalexandraa explică (pentru SkyPilot):

Multumesc tuturor pentru mesaje. Toate sfaturile ma ajuta.

| StefiChan8D a răspuns:

Viata nu e nedreapta, ea merge inainte. Nu e sfarsitul vietii tale cand cineva pleaca de langa tine, e sfarsitul lor de langa tine. Trebuie sa cunosti si alte persoane, sa fi optimista si ai sa vezi ca totul e mai bine.

| Denlove a răspuns:

Asta e viata, cei care nu raman cu tine sunt luati cu un motiv, chiar daca pleaca singuri... sad