| HUAWEHUAWE a întrebat:

Voi cum scapati de scarba fata de voi?
Am o scarba foarte mare fata de mine si-mi vine sa vomit non stop pentru ceva ce am vorbit cand am fost beat, am 2 zile si nu-mi revin, n-a afectat pe nimeni, dar nu pot sa-mi revin, vomit mereu cand imi amintesc cum am facut.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Altii ofera scarba prin metode neobisnuite, daca iti vezi de treaba ta nu ai dc sa te simti scarbit

| Mosotti a răspuns:

O sa-ti treaca, nu e problema chiar daca mai vomiti putinel asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, eu ca fata nu am de ce sa neg, am avut de mica probleme corporale, parintii nepasatori de aspectu meu fizic sa ce alte boli as putea avea, se ocupau de opinia mea uneori distragandu-mi atentia, neobservand, nu ajungeam la doctor, dar problema principala era traiul care le facea pe toate. Deci, da mi-a fost tare scarba de mine chiar si mie, plus ca nu am oglinzile nici lumina perfecta in casa ca sa pot vedea ce vad ceilalti in lumina naturala, deci am evitat o perioada sa-mi vad corpul in oglinda, pana am ajuns sa vad si sa plang f rau. Si da am simtit si eu transformarea in starea mea fizica. La faza cu "beatul"ar trebui sa ma iau de tine ca-ti amintesti, dar deja stiu ca sunt doar falsi cei care devin dusmani numai cand sunt beti. Probabil nu esti obisnuit, iar la faza cu vomitatul, cred ca greata e normala dupa ce ai fost beat, mai stiu cazurile astea,"vomitatul"are legatura cu bautura.

| SharpEagle a răspuns:

Esti pe drumul cel bun. N-ai scarba de tine in general, ci scarba de tine cand esti beat. Solutia? Bea controlat, cu masura.
Treaba e sa nu ramai doar cu scarba, sa faci ceva in sensul asta. Altfel, se aduna angoase, scade mandria de sine, increderea in sine samd.

| Ella66 a răspuns:

Nu te mai gandi pur si simplu.