| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va descrucati pe timp de criza? Eu am ajuns la limita.Nu reusesc fac sa-mi ajunga bani de la un salariu la altul. Si tot prietenul ma sustine financiar. Altfel nu se poate. sad

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu inca nu am proble happy Pentru ca ma intretin parinti happy Am 16 anisorihee hee M-am hotarat sa incep sa lucrez si eu in timpul vacantei de vara sa ii mai ajut putin big grin
Deocamdata ne descurcam foarte bine happy Sa vedem dupa aia...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu si sotul meu suntem pensionari avem 2 copii la facultate la FR ca altfel nu avem posibilitati.Am un carnetel in care imi trec datoriile lunare(telefon fix, telefoanele mobile(3), apa si gunoi, cablu, net, rate, gaz, lumina), din ce ramane calculam cat ne trebuie pentru mancare. Incercam sa strangem lunar ceva bani pentru facultati, anual ne trebuie 3000 lei, bani dati in 3 transe. Copiii au fiecare cate un job numai bun sa-si cumpere imbracaminte, incaltaminte si sa aiba bani de buzunar. Suntem multumiti cu ce avem, suntem sanatosi si asta conteaza, in rest ne descurcam, avem un card de credit la care apelam la nevoie.In concluzie daca esti calculat te descurci.

lolita
| lolita a răspuns:

Tinand cont ca locuim impreuna si avem si banii in comun, eu gestionez toate cheltuielile iti zic ca nu ne este chiar rau deoarece cu criza preturile au mai scazut si pentru noi a fost perfect deoarece ne-am mutat in casa noua si a trebuit sa cumparam tot, de la geamuri, usi, mobila pana la vopsea, perdele etc. am profitat de reduceri si cred ca daca nu ar fi fost criza asta am fi fost faliti.
cu timpul am invatat sa nu mai cheltuiesc aiurea si sa ma gandesc si la ziua de maine, probabil si tu daca nu ai avea un mic ajutor ai face acelasi lucru.

| andreea7520 a răspuns:

Eu depind încă de părinţi şi se pare că şi pe ei i-a afectat criza, sunt mulţi însă care nu au fost prea afectaţi de criză, le merge super, câştigă la super bingo metropolis sau la alte concursuri sau chiar se descurcă din banii proprii happy