| Vernusio a întrebat:

Voi cum va energizati intreaga zi? Ce va ajuta? Ce as putea sa iau pentru o mai multa energie?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cea mai simplă cale de a te energiza e de a mânca natural, fără chestii de origine animală. Și de preferat hrană nepregătită termic. Cele mai bune sunt fructele.De asemenea să știi cum să mănânci, cât se poate mese cu un singur aliment și pauzele corespunzătoare conform timpilor de digestie. Dacă poți face post intermitent e și mai bine. Adică să mănânci în opt ore toate mesele și celelalte 16 lași corpul să facă digestia complet și să se repare. Apoi vine sportul aerob: alergare, înot, dans, etc. Odihna corespunzătoare te ajută și ea să faci față cu brio a doua zi provocărilor. Hidratarea iar, dar numai pe stomacul gol. Renunțarea la tehnologie pentru 30 minute măcar, dacă nu 1- 2 ore sau mai mult. Plimbările în natură. Să citești câteva pagini dintr-o carte.

| RAY a răspuns:

Statul la soare =vitamina d,o recomand,plimbarea pe jos,legume,fructe,carne,grasimi,lacatate, energia o elimina dulciurile, evita ce e bogat in zahar, zaharul te ucide, isi consuma energia

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Statul la soare e sh1t. Nu inteleg ce va place pielea bronzata...eu sunt foarte alb si imi place cum arat, nu-mi sta bine cu piele de tigan.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Vitamina d man

| T0T a răspuns:

Ascult muzică de obicei și mă bagă în ritm însă nu ține prea mult. În rest nu cred că am nevoie de prea multă energie.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ceai verde+ MgB6+ heavy metal/ alternative rock.

| GoldenZenith a răspuns:

Cola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O doza de has

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergatul. Intre 6 si 8 km in fiecare dimineata imi da doza de "has" (ca tot vad mai sus ) pentru restul zilei. Si un dus dupa, evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suc proaspat de fructe sau un smoothie verde.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Muzica

| suntsuper a răspuns:

Cafea, energizante, dulciuri