| Furnicuta000 a întrebat:

Voi cum va gestionati parolele? Banuiesc ca aveti si voi conturi pe diferite site-uri, aplicatii etc. Eu cred ca am vreo 100. Si le uit mereu laughing
Le mai si repetati?

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am un sistem pentru parole și mi le și scriu pe un carnețel

| Drimmero a răspuns:

Am aceeasi parola la toate conturile. Nu am cum sa uit, asa mi-am pastrat dupa ani conturile.

| J0B0MAT a răspuns:

Le mai repet pe site-uri neimportante. Le am notate și pe unele le țin minte.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu le salvez in general pe telefon deoarece nu i-am spus aproape nimanui codul meu, doar o prietena il stie si nu ne vedem prea des.

| DonEduardo a răspuns:

Am pe aproape toate aceeasi parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai optiunea de memorare parole in orice browser, acolo le poti gestiona pe toate si cand intri pe un anumit site se completeaza automat cu datele respective.

| Furnicuta000 explică (pentru anonim_4396):

Nu m-as baza doar pe asta pentru ca de ex daca sterg istoricul dispar toate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Stergi doar istoricul cautarilor. Poti bifa ce sa nu stergi cum ar fi cookies, passwords.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea le uit, pentru că nu am de exemplu la unul parola vacamumu și la altul găinamacmac, am și eu ceva oarecum asemănător. Și dacă nu nimeresc știu că probabil e o literă schimbată sau ceva. Oricum, nu-mi trebuie prea des să le reintroduc, dar dacă le uit le schimb și gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am doar doua conturi importante si doar la alea doua le-am notat parolele pe o hartie ca sa fiu sigura ca nu le uit.

Daca uit in schimb parolele de la alte conturi, ca de ex. parola de la Facebook, aia e, nu e o pierdere, fiindca Facebook il am doar ca imi trebuie la facultate, in rest nu il folosesc.

Daca pierd parola de la eMAG, discord, zoom, linkedin etc. iar nu imi pasa, fiindca alea sunt efectiv conturi de unica folosinta, eu asa le numesc. Nu imi aduc bani, nu sunt conturi pentru postat content, deci daca le pierd aia e, nu sunt asa importante.

Pentru conturile de unica folosinta, temporare, sau pe care le folosesc strict ca sa indeplinesc vreo cerinta pe la facultate, am ACEEASI parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asemenea, am o adresa de gmail oficiala, pe care o folosesc strict pentru conturile care conteaza.

Pentru conturile de care am nevoie doar temporar si nu sunt importante, am o adresa de gmail separata. Adresa pe care o dau si daca mi-o cere cineva pentru te miri ce porcarie de chestionar laughing

| SociopatuI a răspuns:

Eu pe toate am aceeasi parola.

| Monst a răspuns:

Eu aceleasi parole pe toate site-urile

| Design2021 a răspuns:

Pai cel mai simplu notezi contulurile si parolele intr-o agenda.

| VanillaQ a răspuns:

Majoritatea parolelor sunt la fel, dar in caz ca mi se intampla sa uit, imi resetez parola cu ajutorul g-mailului sau cu nr. de telefon dupa caz.