| CARMENCITA a întrebat:

Voi daca v-ati angaja la un magazin ca vanzator sau sa aranjati in rafturi ati pune cutiile de tampoane pe jos sau painea inainte sa o puneti in raft sau cum? Am fost la un mare supermarket dintr-un Mall din Bucuresti si am vazut cum o domnisoara a aruncat pe jos cutii cu tampoane ca sa le puna in raft.Eu nu as face asa ceva si nu inteleg.Cu painea pe jos a fost la un magazin de cartier care au mai multe magazine.Cand i-am spus vanzatoarei a zis ca ce daca.Sunt foarte curioasa voi ce ati face? Si aveti grija cu produsele cumparate de la magazin sau daca va imbolnaviti poate nu e firma vinovota ci vanzatorul care a pus produsul pe jos.Adica cand cumparati tampoane ar putea fi bacterii, rahati de caine sau om pe ambalaj sau pe paine.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

In niciun caz, trebuie respectate niste norme de igiena pentru protectia consumatorului.Aceste persoane ar fi concediate imediat din functie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai vazut asa ceva mergi la opc (oficiul pentru protectia consumatorului), si faci reclamatie magazinului si vinzatoarei care i si bate joc de marfă, si cei de la opc le vor da o amenda mare.

| Neo12 a răspuns:

Sunt nesimţiţi şi nu respectă nişte norme de igienă..pentru că le încalcă ar putea avea diverse probleme. Dacă cineva se duce cu o filmare sau o înregistrare la protecţia consumatorului sigur o să aibă mari probleme vânzătorul sau angajatul ăla de aruncă produsele aşa.
Pentru că nici mie nu mi-ar conveni să cumpăr astfel de produse, nici eu nu le-aş arunca aşa dacă aş avea acest job.

| Neo7 a răspuns:

Sunt oameni neserioşi, care nu se gândesc că poate intra un client care poate vedea asta şi pur şi simplu să dea un telefon la protecţia consumatorului şi s ar duce cu totul magazinul acela. Nu e frumos, dar asta este România.