| Nume6 a întrebat:

Voi de ce trăiţi? Pentru cine sau pentru ce?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Pentru ca sunt crestina si cred ca am o misiune pe Pamint si pentru ca am zile rele dar si bune, si mai cred ca pana nu mor mai am sansa sa fiu o data fericita. Speranta moare ultima.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traiesc ca sa pun laba pe masina asta https://www.youtube.com/watch?v=4oV8gAcf_no&t=289s aia e viata mea

| SilentRain a răspuns:

Trăiesc sa ascult muzica și sa fiu un bat în fund pentru alți... probabil nu vor scap de mine prea curând happy

| PainTech a răspuns:

"Viata nu e o intrebare, nu necesita un raspuns."

Glumesc, sunt aici sa o enervez pe Sierra.

| FreddieM a răspuns:

Eu traiesc petru ca n-am incotro. Daca tot am patruns in aceasta dimensiune pe care voi o numiti,, viata" nu fac altceva decat sa ma supun circumstantelor cerute. Respir, mananc, dorm. Dar nu uit ca cele enumerate mai sus nu-s gratis. Trebuie sa-mi consum energiile proprii toata viata mea, pentru luxul de,, a trai". Si cu cat consum mai mult din energia vietii, cu atat ma indrept mai rapid spre poarta de iesire din aceasta dimensiune.
Pace si vremuri mai bune

| CleanHeart a răspuns:

Traiesc pentru ca am primit viata si chiar e interesanta daca privesti partea buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim pentru a muri intr-o zi. Mereu ne indreptam spre momentul final in care ne intoarcem in mama glie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ca si cum as avea alta alternativa.
Pentru ca vreau sa-mi dovedesc mie ca pot sa fac niște chestii.Si,la un anumit nivel, îmi place viața mea de acum.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Traiesc pentru a descoperi lumea si gândurile oamenilor. Imi place sa citesc, sa ma distrez, sa ma uit la film, sa fac fan-fiction-uri in mintea mea. Toata viata caut sau astept o persoana speciala, care sa inteleaga, sa iubească si sa fie incredibil de inteligent, sa ne potrivim perfect. Vreau sa călătoresc in lume, sa descopar lucruri noi, sa dezbat subiecte, sa imi fac prieteni speciali si sa rad mult( ceea ce nu e cine stie ce posibil). Mai bine zis prieteni. Dar sa intalnesc pe cineva special. Traiesc pentru a invata, pentru a suferi, pentru a iubi, pentru a face fericit pe cineva sau pentru a face ceva... Cel mai potrivit cuvant ar fi sa descopar... tainele acestei lumi, secretele.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Si desigur a invata! Trebuia sa invat multe

| silentnoise9 a răspuns:

Traiesc pentru ca imi place viata asa cum este ea. Traiesc pentru mine, pentru familie si prieteni si nu numai.