| hypothesis a întrebat:

Voi incepe la ASE din toamna si trebuie sa imi aleg camin pentru cazare (din cele oferite de academie). Am medie destul de buna,asa ca voi opta, evident, pentru cele mai bune.
Am de ales intre Belvedere Nou si Moxa. Prima varianta ar fi ceva mai departe de facultate (Stația Crângași + 15 min de mers pe jos Stația Grozăvești + 15 min de mers pe jos), insa conditii cica mai bune. Moxa la doar 10 minute de mers pe jos. Voi ce spuneti? Pe ce sa mizez?

Răspuns Câştigător
| samiZiciPompier a răspuns:

In Moxa e mai liniste si sunt ceva mai multi tocilari happy In Belvedere e mai multa lume, party-uri, dar se poate si invata. Conditii bune de trai sunt in ambele locuri.
Avantajul in Moxa ar fi ca esti in centru. Mai e si cantina studenteasca din campus, cu mancare ieftina dar nu prea grozava, cu cozi mari la deschidere si cu mancarea pe terminate seara.
In Crangasi sunt ceva mai multi tigani, dar daca mergi doar pe drumul spre camin nu prea o sa te deranjeze. Mai e si regia aproape, cu multe cluburi si puburi.