| KKarl a întrebat:

Voi sunteți introvertiți?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......tionar-de/

Am făcut testul de care zice Dan193 și îmi zice că sunt cu 59% mai introvertit decât extravertit.
Desigur, cu toții avem aspecte din ambele. Sunt momente când pot fi sufletul petrecerii. Sau când nu mă mai opresc din vorbit, dacă simt că sunt ascultat și e interesant ce spun. A fi introvertit înseamnă că te obosesc repede interacțiunile cu ceilalți. E doar despre cum ne încărcăm bateriile. Nu are treabă cu timiditatea neapărat. Deși e firesc să te obișnuiești mai greu cu prezența celorlalți dacă te obosesc repede. Te face să fii mai stingher la început.

| N0xEterniS a răspuns:

Nope.

| Dan193 a răspuns:

Conform testului de personalitate distribuit de Bacemi - nu.
http://www.humanmetrics.com/cgi-win/jtypes2.asp

| Supicadepui a răspuns:

Nu, sunt ambiverta.

| Rm12 a răspuns:

Da.