| RAY a întrebat:

Voi sunteti sociabili de fel?

17 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu.Discut în mare parte chestii banale, restul le țin pentru mine.Şi cam atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cine? daca vad ca celalalt nu ma intelege Sau el nu e interesat de ce vreau eu sa spun, iar pe mine nu ma intereseaza ce are el de spus. Mai bine ma abtin sa socializez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu sunt genul care sa înceapă conversația. Dacă începe o anumita persoana atunci ma deschid și vorbesc cu ea.

| Freya1 a răspuns:

Nu,sunt antisociala.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu prea.

| CdeMetal a răspuns:

Nu prea sunt, dar daca persoana ma intelege pot sa vorbesc ore in sir cu ea, fara sa ma plictisesc.

| RAY explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Uite vezi eu nu suport asta,urasc barfele,discutile inutile, prefer sa vorbesc despre probleme existentiale, filozofie, stiinta, tehnologie

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu.

| mgtow a răspuns:

Nu, sant inchis

| Plato a răspuns:

Nu am nicio problema sa vorbesc cu oricine, daca trebuie.
Dar nu ma bag ca musca-n... lapte, in conversatii sau in seama cu alti oameni.

| Drimmero a răspuns:

Da, cateodata ma uimeste si pe mine felul in care vorbesc cu strainii sau cu persoanele abia cunoscute.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Barfele,discutile banale iti plac?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca stam sa ne gandim, orice discutie e banala, totul e subiectiv.

Imi place sa am cat mai multe subiecte de vorbit cu cineva, daca totul se rezuma la 'ce mai faci' si la 'ce misto e afara' deja poti sa nu ma bagi in seama,, daca intelegi ideea.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Tu barfesti des?

| danaieladaniela a răspuns:

Da is...n-am probleme

| RainmakerX a răspuns:

Da, foarte sociabil chiar.
Eram introvertit initial (INTP) insa cu timpul am devenit extrovertit (ENTP). Chestia asta s-a intamplat intr-un an laughing Initial m-am prefacut, acum asta sunt eu.

Cel mai distractiv este sa te bagi in seama cu introvertiti, eventual sa-i ajuti sa se integreze, sa vezi ce simt laughing

| Treachery a răspuns:

Tac foarte mult