| Doarunaltutilizator a întrebat:

Voi tineti post?
Cam cat timp crezi ca poti rezista fara sa mananci carne sau produse lactate?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ţin post. Sunt vegană. Iar fără cele menţionate de tine se poate trăi toată viaţa, ceea ce şi intenţionez.

| Bondarel99 a răspuns:

Ideea nu e sa scoti produsele de orgine animala din dieta ta ci sa le inlocuiesti cu fructe, legume, leguminoase, cereale (si in cantitati mari) pentru ca altfel te imbolnavesti.Decat sa mananci pate vegetal, carnati din soia si ce alte idiotenii din astea mai sunt, mai bine nu mai tii post.

| NOname a răspuns (pentru Bondarel99):

Mai bine pentru cine? Că pentru animale sigur nu.

| Bondarel99 a răspuns (pentru NOname):

Dar lactate si oua poate manca.

| NOname a răspuns (pentru Bondarel99):

Zice cine, o ignorantă ipocrită?

| Bondarel99 a răspuns (pentru NOname):

E parea ta.

| NOname a răspuns (pentru Bondarel99):

E o evidenţă.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Bondarel99):

Hai ma ca vreo doua, trei zile sau o saptamana poate aproape oricine, zau asa.

| T0T a răspuns:

Nu țin.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu tin post, dar n-am mai mancat carne de o saptamana. Nici inainte nu mancam multa, doar salam, in sandwich. Lapte nu beau sa nu imi stric oasele, stricate de imbracatul subtire. Iaurt mananc cat de des pot, "raul" acceptat, pentru fructele sau graul din el.

| PersonajFictiv a răspuns:

De rezistat, rezista corpul, nu e bai.
Demonstratia o fac veganii.

Rezist cat vreau, daca imi impun, dar nu vreau, intelegi?
Si nu, nu postesc.N-am chef.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara carne pot rezista, dar fara lactate nu am nici-o sansa. Sunt in stare sa mananc si ciocolata cu branza laughing

| CdeMetal a răspuns:

Nu țin.
Cred că pot rezista destul de mult, nu mănânc des carne sau produse lactate.

| pufipo a răspuns:

Bună, eu nu ţin post, doar că oricum carne mănânc foarte rar şi produsele lactate aproape deloc.
Însă, a ţine post nu înseamnă doar să nu mănânci cele date de tine (în opinia mea)