| EliizaS a întrebat:

Voi v ati duce/muta la targu Mureș singuri la facultate de la București?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu face sens!
De ce te-ai muta din Bucuresti cand ai aoclo toate facultatile posibile, ca s aplatesti chirie si sa tariesti intr-un orasele de provincie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Sa te muti singur la început de viață e foarte util să te învețe să te descurci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, că unguroaicele e focoase rău.

| Drimmero a răspuns:

Sa dai Bucurestiul pentru Targu-Mures mi se pare o decizie foarte proasta, de ce ai da un oras unde ai atatea oportunitati pentru un oras mic care nu prea are ce sa ofere? Trebuie sa fii foarte masochist/a. Daca e vorba de orase ca Sibiu, Cluj, Iasi as fi zis ca da, sunt orase care se pot compara cu Bucuresti din anumite puncte de vedere. Deci raspunsul este nu, n-as face asta, dar daca tu vrei poti incerca.

| iulia0514 a răspuns:

Da pentru ca pentru ca asa înveți să devi independentă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te-ai muta din București? Orașul cu cele mai multe oportunități.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ador sa am autonomie și independența deplină. Să nu mă constrângă nici un om.

| Smmo a răspuns:

Depinde. Daca ai picat in Bucuresti la facultatea visurilor tale si crezi ca ai intra la Tg Mures, n-ar fi foarte rau. Stiu cazuri care au procedat asa si au ajuns bine. Personal nu stiu limba maghiara si ma zgaraie putin mai mult la urechi decat altele, nu m-as duce pe-acolo sa ma torturez singura, dar tu poate gandesti altfel.
Fa o excursie pana acolo daca nu ai fost, poate te ajuta sa te decizi.

| iriszmatos a răspuns:

Pentru Medicina m-as duce. Oras mic, cochet. Nu ai aglomeratia din Bucuresti. Daca locuiesti in Bucuresti e usor sa tii legatura cu parintii, asa in alt oras esti obligata sa devii independenta.