| anonim_4396 a întrebat:

Voua cum vi se par persoanele astea?

Am plecat acum 4 ani de la un serviciu si am constatat cu stupoare ca sefa de aici e amica buna cu sefa de acolo, de unde am plecat si din cauza careia am plecat. Am ramas consternata ca desi imi arata mereu ca da doi lei pe mine si pe activitatea mea, a inceput sa ma barfeasca impreuna cu actuala mea sefa care a incercat de cateva ori sa ma sanctioneze la rugamintea fostei sefe pentru ca am apucat sa scriu niste comentarii ironice la adresa fostului job.Actuala sefa nu ma inghite si ma ironizeaza exact ca si fosta sefa desi o face absolut gratuit,ma acuza de lucruri de care nu sunt vinovata sau ma jigneste in tot ceea ce fac.
Comportamentul ei rautacios este in mare parte, copia fidela a atitudinii celeilalte sefe de care am crezut ca am scapat.
Totusi, vin si eu cu intrebarea: oare niste biete comentarii despre care sefa spune ca "nu au nicio valoare" pot sa o determine sa fie atat de rautacioasa si de aroganta cu mine, ba chiar mincinoasa? Din punctul ei de vedere sunt "un ciuruc" si nu inteleg de unde dispretul asta fiindca doar imi fac treaba.A incercat sa ma sanctioneze aiurea de multe ori dar nu a reusit fiindca nu a lasat-o directorul.

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Pura rautate. Si o lipsa de ocupatie. Cand ai o viata extrem de banala, te apuci si te bagi sau te legi de restul, da de o fi si viata lor mai interesanta.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu as zice sa te duci la televiziune sa vada lumea ce se intampla in Romania.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Asa sunt unii oameni si nu ai ce sa le faci. Stii vorba aia "adevarul doare", iar unii nu pot trece peste orgoliul lor jignit. Ramai aici pana iti gasesti in alta parte, dar cauta-ti. Acuma cat esti tanara, la 50 de ani vei fi plafonata. Pana la urma ele doar barfesc si-si baga coada, dar stresul tu il acumulezi.

| anonim_4396 explică (pentru nugasescusernameliber):

Pai asta nu pricep deloc:daca nu dau doi bani pe mine si pe activitatea mea, de ce ma mai barfesc? Nu fac nimic deranjant pana la urma.Or, ele vorbesc despre mine ca si cum as fi nu stiu ce pacoste pe capul lor!

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru anonim_4396):

Pura rautate. Si o lipsa de ocupatie. Cand ai o viata extrem de banala, te apuci si te bagi sau te legi de restul, da de o fi si viata lor mai interesanta.

| 9620eu a răspuns:

Stii ceva, da-le dreacu pe amandoua si cauta-ti alt job...banuiesc ca esti fata descurcareata happy