| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre individa asta?

Am fost colege o vreme la job si fiindca si-a batut joc de mine sistematic, am plecat in altul asemanator.Acolo,insa,nu am avut habar ca noua mea sefa era amica cu fosta mea sefa.Noua mea sefa a inceput sa ma batjocoreasca in stilul fostei sefe ca sa ma faca sa plec si de aici.In plus,la noul job mai am drept coleg pe baiatul profesoarei care a format-o pe ea in meseria pe care o practica.
De ce credeti ca ii mai pasa de persoana mea de vreme ce am plecat? Pentru ca nu inteleg de ce o mai doare asa de mult daca eu am plecat in alta parte si am renuntat sa mai lucrez cu ea? De ce incearca sa-mi faca rau si aici, la noul job?

Răspuns Câştigător
| qq221133 a răspuns:

Simplu ii e ciuda pe ceva ce iai facut sau ea ti-a facut, in trecut, dintr-un punct de vedere analitic, poti sa te duci la politie daca te simti amenintata, ori poti sa discutii cu persoana in cauza si sa-i prezinti punctul tau de vedere si poate va veti intelege. Iti recomand sa n-o bagi in seama si sa incerci macar sa nu te "simti" in preajma ei pentru ca asa o sa aiba satisvactia ca a reusit sa faca ce a vrut!
Sper ca te-am ajutat :3!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca-i proasta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai fi departe de adevar.Cu siguranta nu stiu ce mare satisfactie o fi sa urmaresti un fost coleg si sa incerci prin noii lui directori sa-l penalizezi in continuare ca la fostul lui loc de munca.