| mileylove a întrebat:

Voua v-ar conveni daca ati avea media generala la scoala pe semestrul asta 9 72?

12 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dacă aș fi în generală, nu prea. Dacă aș fi în liceu, da, mi-ar conveni.

| AnneMarri a răspuns:

Normal!

| Ariyana a răspuns:

Depinde la ce scoala as fi. Daca as fi la o scoala generala vai de mama ei, nu mi-ar conveni.Eu sunt la un liceu foarte bun si am medie ceva mai mica de atat(9, 58) si imi convine pentru ca stiu ce greu se obtin medii la liceul meu.winking

| Evanna a răspuns (pentru TeoPT):

Vai, multi viseaza sa aiba media aceea macar, si tu faci nazuri :d.

| TeoPT a răspuns (pentru Evanna):

Visează? Să pună mâna să își îndeplinească visul. Vor vedea că nu e chiar atât de greu precum pare. Eu pur și simplu nu aș fi mulțumit cu 9, 72 în generală.

| Evanna a răspuns (pentru TeoPT):

Eu am avut cea mai mare medie 9.64 in clasa a V-a. Si munceam din greu, dar am devenit lenesa, si te asigur ca nu sunt proasta, si materia nu era foarte grea. Tu ai avut pile vreodata? Eu nu. Si cum de ai avut medii asa mari?

| TeoPT a răspuns (pentru Evanna):

N-am avut pile. Pur și simplu am alungat lenea, găsind echilibrul între performanțe școlare și viață socială. Nu poți sta ca un tocilar, să știi fiecare lecție pe dinafară și să nu te intereseze altceva, nu trebuie nici să lași lenea să pună stăpânire pe tine. Trebuie să fii cam între astea două, ca să te apropii oarecum de ideal.

| Dumnezău a răspuns (pentru TeoPT):

*voce de Gollum*
Teach us, master! Teach Smeagol how to do it, my precioussss!

| Evanna a răspuns (pentru TeoPT):

Deci ai gasit ''cheia succesului scolar'' cum ar veni. Multi si-o doresc, dar pentru realizarea ei sunt sigura ca trebuie sa ai ceva in cap, ceea ce tie nu iti lipseste, dar noua cam... da.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Nu mai alerga dupa note.
Recunsoc, si eu sunt o fana inraita al acestui sport, dar as dori sa ma las.
Totusi, aceasta dependenta e in functie de orgoliu si de interes.
In orice caz, notele nu sunt cele care definitiveaza ceea ce stii. Am intalnit foarte multe cazuri, fete cu 10 pe linie la scoala si care au dat-o in bara la examen.

| mileylove explică (pentru TeoPT):

Scuze ca am revenit asa tarziu (cred), dar care a fost media ta cea mai mica in generala? si care a fost cea mai mare?(scuze ca intreb. poti sa nu-mi raspunzi desigur.)

| mileylove explică (pentru LotusRadioactiv):

Asa ma consolez si eu. faza e ca la mine diriginta nu prea vrea sa ma ajute cu media si desi nu-si face treaba bine imi incheie la materiiile la care preda ea media 9.deci pana la urma nu stiu care-i faza cu media asta.