| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu cine am fost intr-o viata anterioara, dar pe bune! la ce specialisti ar trebui sa merg? (din Romania) nu la psihiatru!

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La Mama Omida, ai incercat?

| 愛日本 a răspuns:

Nu ai cum sa aflii.Nu o sa stii niciodata daca este adevarat.
Foarte putin probabil este sa descoperi in ce tara te-ai nascut intr-o viata anterioara(daca exista asa ceva) prin atractia ta sufleteasca fata de acea tara.Eu de exemplu, iubesc Japonia.Tot ce tine de ea. Alta persoana, Suedia, pur si simplu se simte atrasa de acea tara, cultura, limba.

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Dar sunt niste oamnei care se ocupa cu asa ceva! te hipnotizeaza si umbla prin amintirile tale.au ei niste moetode.dar nu stiu in Romania la cine ar trebui s apelez.

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poate ca asta pretind ca sunt, dar ei nu pot dovedi ca este adevarat!

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Din moment ce te inregistreaza si apari tu povestind si conversand cu perosnaje de care nu ai auzit never sau descriindu-ti casa tu fiin in stare de semiconstienta sau asa ceva...de unde apar acele marturisisri?

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde sa apar? Nu m-am documentat foarte mult despre ei, ei nu am incercat asa ceva.Ei pot avea informatii din mai multe surse, sunt mai multe posibilitati.

| LoveSleep a răspuns:

Hai că-ți zic eu.

| unprietenaproape a răspuns:

Iti zic eu ce vrei sa auzi diferenta dintre mine si aia e ca e moca, da pe mine sigur nu ma crezi ca pe aia ca nu am diploma
vezi ti ma de treaba, nimeni nu stie cine e

| AnaMariaJRock a răspuns:

Ar trebui sa incerci la niste samani/samanite se gasesc si in Romania dar nu stiu unde, cauta si tu pe google samani din orasul tau.