| SERIALS a întrebat:

Vreau sa creez o pagina de Facebook dar sa nu stie prietenii mei de ea. Ei vor putea afla cine e administratorul acelei pagini sau nu?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți crea câte pagini vrei, dar trebuie să fii foarte atent dacă vrei să nu afle prietenii tăi, că aceasta îți aparție. Te poți trăda cu ușurință, prin faptul că îi inviți să-ți urmărească pagina, ori dacă tu ești cel care îi etichetează mereu în imagini, iar vei da de bănuit.
Dacă vrei să fie secretă pagina, atunci nu spune nimanui că îți aparține, oricât de ispitit vei fi. Se spune că un secret e în siguranță, doar atunci când îl știe un om, nu doi.
Ori, fă-ți un cont nou, folosești doar un singur nume la profil (din câte știu, se poate!), iar de acolo deschizi câte pagini vrei. Dar e cam aiurea, fiindcă dacă nu vrei să afle prietenii, cum îți vei face 'reclamă' paginii? Nimeni nu va ști de ea, nimeni nu va da like. E puțin mai dificil...

| R0R0 a răspuns:

Nu,nu vor stii.
Daca tu nu faci publicitate paginii sau pui unii dintre prieteni admini pe pagină.

| Cuc_Cornel_Alexandru_1999 a răspuns:

In principiu nu, doar dacă ii inviți sa aprecieze pagina creată