| gshdyxdjs a întrebat:

Vreau sa gasesc o persoana. tot ce stiu este numele mic, si ca am fost impreuna la gradinita. atat.
ma ajutati va rog?

scuze categoria dar chiar habar n am unde s o pun.

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Ai putea sa incepi sa cauti prin arhivele institurului de invatamant unde ai fost, precis se tine evidenta tuturor eleviilor sau prescolariilor. De asta e nevoie sa stii exact cati ani aveai tu si persoana respectiva cand ati facut gradinita, 5-6 ani, etc., sau mai simplu ar fi sa-ti intrebi fosta educatoare, daca dansa mai e printre cei vii, te va scuti de cereri oficiale si alte rahaturi.

| Ursulet2019 a răspuns:

-Pentru inceput, daca mai ai ideea prin ce cercuri este persoana respectiva, o poti cauta pe o retea de socializare scriind numele pe care il stii(chiar in listele de eventuali prieteni comuni), probabil o sa o recunosti in poze.
-Ai putea intreba prietenii, cunostiintele si astfel poate afla ca o cauti.
-Ai putea pune anunturi peste tot(ex: TPU, Facebook, Instagram etc) cu numele persoanei respective, gradinita, chiar si numele tau si poate il vede.
-Iar in ultima instanta ai putea merge sa cauti in arhiva gradinitei, iar daca nu este acolo, in arhiva primariei.
sperca te am ajutat!happy