| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi imbunatatesc pc sa se miste mai repede si vreau sa ii adaug un ssd si vreau sa cumpar acest ssd de la eMAG Solid State Drive (SSD) Samsung 750 EVO, 250GB, 2.5", SATA III, mai exact vreau sa scot windowsul de pe hard si sa il instalez pe ssd, Imi va merge? vreau sfaturi, dau si funda

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da prin clonarea partitiei dar nu prea recomand asa ceva, cel mai bine e sa reinstalezi windowsul

| JustStitch a răspuns (pentru RAY):

Sterg tot si il instalez pe ssd

| RAY a răspuns (pentru JustStitch):

Nu e necesar man, il formatezi apoi ca acum nu poti formata partitia C

| RAY a răspuns (pentru JustStitch):

Si eu m-am gandit sa cumpar acel ssd e chiar bun da cam scump, vezi ca daca ai placa veche nu va prinde viteza aia mare