| Andreeaa20 a întrebat:

Vreau să învăț germana stiu sa traduc câteva cuvinte dar nu reusesc sa formulez o intrebare, cum să învăț germana intr-o singura lună?,

3 răspunsuri:
| scrigroup a răspuns:

Nu pti invata egrmana in 1 luna. Dar poti incepe sa inveti unele exprsii sau chestii de gramatica:

http://www.azreferate.com/liste-referate/literatur/index1.php

| MihaelaDart a răspuns:

Germană este o limbă grea, nu ai cum să o înveți într-o lună. Într-o lună abia te familiarizezi cu cuvintele și ușor ușor cu restul. Eu am invatat-o in 10 luni și tot m-ai am mici probleme la comunicare.